Vyhledávání

POZVÁNKA: Marek Dusil s novou deskou na Open Micu

Po letním období klidu se do olomouckých ulic, klubů a nebo divadel opět vrátil život a s ním i olomoucký Open Mic na cucky v Divadle na cucky. Jeho říjnové vydání proběhne už v úterý 23. října a návštěvníkům nabídne koncert zkušeného písničkáře Marka Dusila, který letos vydal se svou skupinou novou desku Karlsbad. Kromě něj v průběhu večera vystoupí také slovenská písničkářka ZasnIvana a mladá olomoucká skupina Tikka Masala. 


Open Mic v Olomouci proběhne už po šestadvacáté, a dalo by se tak o něm mluvit jako o zavedené instituci olomouckého hudebního života. Podobně zavedenou institucí je Marek Dusil, písničkář tvořící nenápadně ve stínu své slavnější sestry Lenky. Ten je hlavním hostem říjnového Open Micu na cucky, pořádaném ve stejnojmenném divadle. S příznivým ohlasem se setkala jak deska Ocean jeho skupiny Marek Dusil Blend, tak i nedávno vydané album Karlsbad. Tím se písničkář symbolicky vrací do svého dětství, stráveného v Karlových Varech. Písně Marka Dusila už zněly v rádiích ve Velké Británii, Irsku, Francii či Kanadě, návštěvníci Open Micu si je budou moci užít bez zkreslení rozhlasovými přijímači naživo v Olomouci v posluchačsky přívětivé atmosféře Divadla na cucky.

Písničkářské večery Open Mic dávají prostor ale hlavně osobnostem, jejichž chvíle slávy teprve přijde. Takovým případem je i dvaadvacetiletá písničkářka ZasnIvana z Kysuckého Nového Města. Ta svým vystoupením celý večer zahájí a představí svůj repertoár, postavený především na melancholickopopových základech. 

Překvapivým vybočením z dosavadní dramaturgie Open Micu bude vystoupení skupiny Tikka Masala, sdružené kolem olomouckého buskera, básníka a fotografa Reného Planky. Kapela se pohybuje převážně v hájemství jazzu a blues, je ale ovlivněná i folkem a stopovým množstvím dalších žánrových škatulek. Dle svých slov se hudebníci soustředí jak na vybroušené autorské básnické texty, tak na inovativní kytarová sóla, hutné basové linky a poctivý retro zvuk bez digitálních udělátek.

Tím ale nemusí seznam vystupujících končit. Protože se jedná o Open Mic, nabízí organizátoři hrací prostor na dvě až tři písně také odvážlivcům z řad publika! Koncert začíná 23. října v 19:00, vstupné je 50 korun. 

Foto: Facebook Open micu na cucky

Petr Šrajer

Student muzikologie a žurnalistiky na Univerzitě Palackého v Olomouci. Fanatický posluchač české a slovenské alternativní hudby, amerického Motownu, německého industrialu a Erika Satieho. Jo a taky ex-šéfredaktor Heleny v krabici.