Vyhledávání

POZVÁNKA: Jste opuštění? Nebojte, takhle to má celá společnost

Není to tak dávno, co většina Čechů slavila sto let od založení československého státu. Po celé republice se připomínaly významné chvíle našich dějin a uctívala se památka těch, kteří se do českých dějin zapsali hrdinskými skutky. Nuže, vzpomínání na události bylo už dost, ale co takhle si v hlavě položit otázku, která se týká nás všech, kteří především dějiny tvoříme: „Kam se česká společnost za těch sto let posunula?“

Ať už odpověď znáte, nebo ne, možná vám na ni pomůžou odpovědět herci z olomouckého Divadla na cucky. Ti si totiž připravili představení s názvem „Opuštěná společnost“. Inspirací jim byla stejnojmenná kniha šéfredaktora týdeníku Respekt Erika Taberyho.

V rámci představení postupně projdete první republikou, válečnou dobou, komunismem, až se dostanete k dnešní, tedy „opuštěné“, společnosti. Na inscenaci se můžete těšit 21. října v 19 hodin a také 4. listopadu ve 20 hodin v Divadle na cucky.

V hlavní roli se představí Dagmar Kopečková, Jan Mansfeld a Marek Šenkyřík, kteří nenásilnou formou představí Taberyho myšlenky. Lístky na představení v ceně 120 korun pro studenty a 170 korun pro dospělé si můžete zakoupit na pokladně divadla.

Hrají: Dagmar Kopečková, Jan Mansfeld, Marek Šenkyřík
Autor předlohy: Erik Tabery
Dramaturgie: Iva Mikulová
Režie: Patrik Lančarič

Spoluautorka: Terezie Krejčí

Foto: Divadlo na cucky

Petra Besedová

Stále ještě studentka žurnalistiky na UPOLu, se zájmem v hudbě, četbě, špatných filmech a dobrém jídle.