Vyhledávání

POZVÁNKA: JAKÝ BYL KOMIKS JEŠTĚ PŘED KOMIKSEM?

Není pochyb o tom, že komiks představuje jeden z výrazných fenoménů dnešní doby. Málokdo však ví, kam až sahají jeho počátky. Kde se komiks poprvé objevil? Kým byl tvořen a jaké příběhy vyprávěl? Na tyto a další otázky dostane odpověď každý, kdo ve středu 15. února v šestnáct hodin zavítá do olomoucké Coffee Library na Biskupském náměstí. Martin Foret a Tomáš Prokůpek zde představí svou novou publikaci Před komiksem a zároveň seznámí návštěvníky s dosavadní činností Centra pro studia komiksu, v němž oba působí.

komiks2

Autoři již mají na kontě úspěšnou knihu Dějiny československého komiksu 20. století, která má na účtě mnoho ocenění včetně nominace na cenu Magnesia Litera. Tentokrát se ale rozhodli ponořit ještě více do hloubky, pustit se do doslova mravenčí práce a zmapovat formování domácího obrázkového seriálu v druhé polovině 19. století. I v něm se mu totiž mnozí autoři věnovali velmi intenzivně, za zmínku stojí jména jako například Karel Václav Klíč nebo výtvarník Josef Mánes.

Vydavatelem publikace je nakladatelství Akropolis. Vedle výkladového textu obsahuje i bohaté ilustrace a bezmála stostránkovou obrazovou přílohu. Vychází za podpory Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a Ministerstva kultury ČR.

Zdroj obrázku: www.facebook.com