Vyhledávání

POZVÁNKA: Festival Paschalia Olomucensia uvede obnovenou premiéru díla Křížová cesta

Prvním velkým recitálem, který zazní v rámci festivalu Paschalia Olomucensia, bude obnovená premiéra hudebně-dramatického díla Křížová cesta. Hlavních rolí se v úterý 26. března ujme herečka Simona Postlerová společně se svým kolegou Ondřejem Kepkou. Chybět nebude ani pěvecký a hudební doprovod. Přijďte se kulturně obohatit do kostela Panny Marie Sněžné. Představení začíná v 19 hodin.herec Ondřej Kepka, recitátor díla Křížová cesta

Kostelem Panny Marie Sněžné, který stojí v Denisově ulici, zazní tóny a verše díla Křížová cesta, za níž stojí skladatel Zdeněk Pololáník. Hudebně-dramatické dílo se představí v obnovené premiéře, ve které o nadané umělce nebude nouze. Recitace se ujmou herci Simona Postlerová a Ondřej Kepka, o pěveckou složku se postará několikrát oceněná pěvkyně Marta Reichlová. Hudebním doprovodem budou umělci z Filharmonie Brno, například Marcela Tománková, Karolína Korcová či Rudolf Mrazík. Za klavír se posadí Vladimír Halíček, jenž je mimo jiné organizátorem Mezinárodní soutěže Amadeus. Nenechte si tedy v úterý 26. března ujít tento jedinečný, nejen hudební zážitek. Začátek akce je plánován od 19 hodin. Vstupenka stojí 149 korun a zakoupit ji lze v informačním centru na Horním náměstí.

Festival Paschalia Olomucensia každý rok oživuje olomouckou kulturu a své nadšence provází postním a velikonočním obdobím. Kromě tradičního čtení Bible v kapli na olomoucké radnici, které trvá celých dvacet čtyři hodin, nabízí koncerty, recitály nebo filmové projekce. Každý si tak přijde na své a vybrat si může ze široké nabídky programu. Festival také letos připomíná významné historické okamžiky, jako je například výročí smrti sv. Cyrila či jmenovaní prvních moravských arcibiskupů, kteří zásadně ovlivnili celý olomoucký region.

herečka Simona Postlerová, recitátorka díla Křížová cesta

Vstupenky na jednotlivé akce zakoupíte v informačním centru na Horním náměstí. Více informací o festivalu a jeho programu najdete na webových stránkách www.paschaliaolomucensia.cz.  

Zdroj fotografií: Paschalia Olomucensia

Simona Vondrová

Studentka žurnalistiky milující kvalitní kávu a dobré víno.