Vyhledávání

POZVÁNKA: Dubnový Open Mic s Dětmi mezi reprákama

Po měsíční pauze se do olomouckého Divadla na cucky vrací Open Mic, akustický hudební večer s nadějnými písničkáři. Ve středu 4. dubna se v jeho rámci olomouckému publiku představí mladá „Enya ze Zábřehu“ nebo Dominik Zezula alias Děti mezi reprákama.

Středeční večer zahájí písničkářka Maki s hitovým pop-folkem s prvky world music a severským nádechem, sahajícím skoro až k Enye. Maki už na olomouckém Open Micu na cucky jednou vystupovala, organizátoři se ji ale rozhodli pozvat po dvou letech znovu, aby mohla návštěvníkům večera představit svou aktuální nahrávku Light. Tu vydala v průběhu loňského roku a prezentuje na ní své skladby s melancholickými texty a snovými aranžemi. 

Novou tváří pro olomoucké publikum bude ostravský písničkář Jan Stoniš. Ten sám přiznává vlivy tuzemské scény, konkrétně potom Vladimíra Mišíka. Zároveň se ale hlásí k představitelům takzvaného amerického heartland rocku, jako jsou Tom Petty, Bruce Springsteen a další rockoví písničkáři sedmdesátých až devadesátých let. 

Hlavním hostem dubnového Open Micu je potom Dominik Zezula se svým melancholickým vyprávěcím folkovým projektem Děti mezi reprákama, kterému loni vyšlo už třetí album Prázdniny. Děti mezi reprákama vznikly jako Dominikův kolaborativní projekt, kde na každé skladbě spolupracoval jiný hudebník. Postupně se z některých spolupracujících umělců stali stálí hosté a v současnosti už fungují Děti mezi reprákama v podstatě jako klasická kapela. Na olomouckém Open Micu na cucky se Děti mezi reprákama představí ve své prapůvodní sólové písničkářské podobě.

To ale nemusí být všechno, Open Mic a jeho publikum totiž vždy uvítá vystoupení nenahlášených hostů z publika a jejich autorskou tvorbu! Začátek vystoupení je plánovaný na 19:00, vstupné je 50 Kč.

Foto: Archiv Děti mezi reprákama

Petr Šrajer

Student muzikologie a žurnalistiky na Univerzitě Palackého v Olomouci. Fanatický posluchač české a slovenské alternativní hudby, amerického Motownu, německého industrialu a Erika Satieho. Jo a taky ex-šéfredaktor Heleny v krabici.