Vyhledávání

POZVÁNKA: Do Týdne humanitních věd se od pondělí zapojí i Olomouc

Jak by měla vypadat dobrá filmová recenze? Zajímá vás, jak se z někoho stane kinař? Víte, co je to argument z analogie? Na tyto a mnohé další otázky můžete najít odpovědi už v následujícím týdnu. V pondělí 12. listopadu totiž startuje i v naší studentské Olomouci Týden humanitních věd.

Od pondělí do pátku tak můžete v rámci programu navštívit desítky akcí určených jak studentům, tak široké veřejnosti. Z bohaté nabídky si určitě vybere každý, my vám nyní přinášíme alespoň ochutnávku ve formě výběru jedné z akcí pro každý den.

 

Chcete s dozvědět více o oblíbeném seriálu Twin Peaks režiséra Davida Lynche? V pondělí se můžete přidat k jeho rozboru s přednášejícím Jakubem Kordou na Katedře divadelních a filmových studií.

Jaký je rozdíl mezi morálkou a etikou? Měli bychom naslouchat vlastní intuici? A kde se berou předsudky? To se dozvíte v úterý na přednášce s názvem Morálka na Katedře filozofie.

Zajímáte se o osudy olomouckých Židů a místa s nimi spjatá? V tom případě Helena doporučuje středeční dvouhodinovou procházku po těchto místech, která začíná před kostelem Panny Marie Sněžné, s Danielem Soukupem z Centra judaistických studií.

Chcete se naučit číst švabach, kurent a zkusit si těmito druhy písma i něco napsat? Pak byste neměli zmeškat čtvrteční Kaligrafický workshop na Katedře germanistiky.

 

Akce se konala poprvé v loňském roce, kdy s tímto nápadem přišli zástupci brněnské Masarykovy univerzity. Do letošního ročníku se zapojí také Univerzita Karlova a naše alma mater. Tři filozofické fakulty tak společně oslaví Světový den filozofie, který stanovila organizace UNESCO na třetí čtvrtek v listopadu. Podle společného prohlášení děkanů je hlavním cílem Týdne humanitních věd pěstování poznání v oblasti humanitních a společenských věd jako pilíře každého demokratického státu.

Vstup na všechny akce je volný. Kompletní přehledný program najdete zde.

 

FOTO: Facebook události

Lýdie Hájovská

Studentka pavědního oboru Žurnalistika na Univerzitě Palackého. Kromě Heleny v krabici činná také na serveru DobryZpravy.cz. Svou upřímnost a tvrdohlavost někteří (k její nelibosti) zaměňují za drzost. Směje se i vtipům, které ostatním vtipné nepřipadají.