Vyhledávání

Podprsenky – opium lidstva

Život nás žen ve 21. století s sebou nese řadu slastí i strastí. Máme k dispozici nepřeberné množství zkrášlujících přípravků, takže se od nás očekává, že budeme vždy dokonalé a okouzlující. O to větší překvapení ale může následovat, jakmile zmiňované šminky putují dolů, z obličeje se rázem stává ksicht a ze Sněhurky Baba Jaga. Stejně ožehavým tématem jsou podprsenky.

Už jen samotný nákup tohoto „postroje pro ženy“ bývá mnohdy důvodem pláče nejen zákaznic, ale i prodavaček. Protože podprsenka, která by v sobě ukrývala takzvanou „ideální trojkombinaci“, byla nejspíše přepravována do České republiky letecky přes bermudský trojúhelník. Touto „ideální trojkombinací“ je samozřejmě správný obvod hrudníku společně se sedící velikostí košíčků zákaznice a aspoň „ucházející“ vzhled samotné podprsenky.

Další úskalí, které se stává důvodem zklamání mnoha mužů, je tzv. „push-up efekt“, kterým spousta podprsenek oplývá. Sice se jedná o velmi ekonomické řešení – podprsenka s „push-up efektem“ se dá koupit za 400 Kč, zatímco plastická operace stojí 40 000 – 80 000 Kč, nicméně podprsenka se v ten nejpodstatnější okamžik (na rozdíl od silikonových implantátů) sundá.

Existují i okamžiky spojené s tímto kusem oblečení, které jsou příjemné. Například návrat domů z práce či školy je pro každou ženu jedním z nejpříjemnějších okamžiků dne. Pocity úlevy, klidu a relaxace, které návrat domů doprovází, jsou přímo opojné. Ale nejpodstatnějším důvodem, proč milujeme přijít po celém dni domů, je to, že si můžeme sundat podprsenku.

Ilustrace: Petra Sasínová