Vyhledávání

Plánujete si čtvrtek? Nezapomeňte na Kavárnu POTMĚ nebo koncert!

První týden akademického roku se blíží ke konci, většina prvňáčků už zjistila, kde se dobře nají, ke komu si zajít pro razítko a kam na pořádnou párty, a tak už zbývá jen jediná otázka… kam se zajít ve čtvrtek pobavit?

Jak už jsme vás informovali v předchozím článku, od 23. do 27. září se v Olomouci koná festival světla a světelného designu VZÁŘÍ. (Celý program festivalu si můžete stáhnout tady.)

Pokud jste kvůli časovému vytížení ve škole nestihli začátek festivalového týdne, máte možnost dohnat, co se dá. Ve čtvrtek dopoledne na vás na Horním náměstí čeká například Kavárna POTMĚ, kde vás obslouží nevidomí a kde si svou kávu vychutnáte samozřejmě v naprosté tmě. Svou návštěvou přispějete nadaci Světluška, která pomáhá dětem i dospělým s těžkým zrakovým postižením a odnesete si z ní kromě nevšedního zážitku také krásný hrneček.

Na Horním náměstí se od 14:30 koná projekt Zdravé srdce Hané, který pořádá Nadační fond Pro srdce Hané ve spolupráci s Lékařskou fakultou UP a Fakultní nemocnicí Olomouc. Na programu je nácvik laické první pomoci, soutěž v resuscitaci o iPhone nebo tablet, bezplatné měření tlaku, tuku v krvi nebo funkce plic. 

Odpoledne si můžete  od 16 hodin vyzkoušet vytvořit svou vlastní lampu ve workshopu Muzea umění.

Kino Metropol zve na promítání nového snímku Zůstaň se mnou, emotivní drama s herečkou Chloë Grace Moretz v hlavní roli získalo na ČSFD pěkných dvaasedmdesát procent, film začíná v 17:30. 

Večer ve 21:00 na vás ve Smetanových sadech čeká bláznivý synthpopový koncert hudebnice KnofLenky, ta předvede svůj sólový projekt s názvem My Name Is Ann!