Vyhledávání

Pařba napříč generacemi aneb Status Quo to v Olomouci pořádně rozbalili

V rámci Rockové Olomouce si na 5. listopadu připravili pořadatelé opravdovou lahůdku. Sportovní hala Univerzity Palackého se o sobotním večeru otřásala v základech díky vystoupení britské rockové skupiny Status Quo. Právě na jejich koncertě jste mohli vidět pařit současně tři generace. Kapela hrající již od roku 1962 si získala během své dlouholeté kariéry různorodou paletu fanoušků.

Olomoucká městská část Lazce se stala v sobotu dějištěm hned několika událostí. Nejenže se tu hrál fotbalový zápas Sparta proti Sigmě (mimochodem Olomoučáci prohráli 1:0), ale v hale UP se odehrál jeden z nejvýznamnějších koncertů tohoto podzimu. Jako předkapela vystoupila přerovská kapela Ginger. Ta si svou účast zajistila vítězstvím v soutěži hudebních kapel, která se v rámci Rockové Olomouce pořádala. Tato mladá skupina se svého nevděčného úkolu předkapely zhostila se ctí a kluci předvedli, že ačkoli spolu hrají teprve krátce přes rok, rozhodně už umí. A za zpívajícího bubeníka si u mě získali plusové body.

Když se blížila devátá večerní, atmosféra v hale začala houstnout. Ačkoliv sektor před pódiem nebyl úplně zaplněn, zbytek haly doslova praskal ve švech. Výjimku tvořily jen židle s označením rezervace, které se zaplnily sotva z půlky, což vede k zamyšlení – proč. Jakmile sál potemněl a na pódium nastoupili Status Quo, bylo jasné, kvůli komu sem fanoušci dnes dorazili. Ačkoliv má skupina věkový průměr rovných šedesát, nejmladší je padesátiletý bubeník a nejstarším členem je pětašedesátiletý klávesák, těmto pánům byste úctyhodný, téměř důchodový věk, rozhodně neřekli. Na pódiu z nich sršela energie, kterou úspěšně přenášeli i na diváky. A při jejich zřejmě nejslavnější písni In the Army now (pro připomenutí si ji můžete poslechnout zde) se celá hala přidala k refrénu a společně si s kapelou zazpívala.

Jedinou černou tečkou na jinak bezchybném koncertě může být snad jen minimální komunikace kapely s fanoušky. Nejspíš proto, že na otázku, zda někdo mluví alespoň trošku (litlle, litlle bit) anglicky se zvedlo dle názoru zpěváka málo rukou a své zjištění okomentoval slovy: „Oh, shit!“ Delší konverzaci si nejspíše rozmyslel. Závěrem tedy nezbývá než dodat, že kdo přišel, rozhodně nelitoval a odcházel spokojenější než fotbaloví nadšenci po prohraném zápase.