Vyhledávání

Organizace ESN pořádá Language Exchange

Školní organizace Erasmus Studen Network (ESN) začala od loňského semestru pořádat Language exchange pro všechny studenty na Erasmu, ale i všechny ostatní, kdo se chtějí zlepšit v cizích jazycích. První Language exchange letního semestru proběhl 23. Února v S klubu a Helena byla u toho.

DSC_0004

Členové ESN se inspirovali ve Španělsku, kde podobné události pravidelně probíhaly. „Je to zajímavá akce s hodně možnostmi na konverzaci a poznání nových kultur,“ popisuje Andrea Dančová, studentka geografie ze Slovenska. Funguje to na principu jmenovek, kam si každý napíše své jméno, jazyky, kterými mluví a které by si chtěl zlepšit. Také během večera probíhají různé teambuildingové a seznamovací hry a dokonce i karaoke. Bohužel zrovna tento večer byly organizátorky, které koordinují aktivity večera, nemocné. Proto se tento večer nesl ve volnějším duchu, duchu seznamovacím.

DSC_0006

Na akci se sešlo mnoho studentů z různých zemí, ale samozřejmě i olomoučtí studenti.  Konverzace probíhala nejčastěji v angličtině, ale někteří z nich se snažili vylepšovat češtinu a další jazyky. „Je to úžasná příležitost, jak poznat nové lidi. Myslím, že je to skvělé,“ řekla Marta Schulen, studentka geografie z Polska. Ovšem některým účastníkům chyběl doprovodný program „Potřebovalo by to lepší organizaci, ale jinak je to tu fajn,“ uvedl Gianluce Pompei z Itálie, který tu studuje cizí jazyky. 

DSC_0007

Organizace ESN se celkově stará o studenty z ciziny, kteří jsou tu na půlroční nebo ročním programu s Erasmem. „Snažíme se jim ten pobyt udělat příjemnější a pomáhat jim se vším,, co je tu čeká. Například s pojištěním, vízem nebo s návštěvami u doktora,“ říká organizátorka společenských akcí ESN, Eva Ohnisková. Organizace taky pořádá edukační akce, nebo večery na kterých je učí, jak pít s rozumem. „Pořádáme také večery Národní prezentace, kdy země mezi sebou soutěží a tím se také líp poznávají,“ dodává Eva. Mimo jiné také dělají pro "Erasmáky" různé výlety po České republice, aby toho viděli od nás co nejvíce. „Máme naplánovaný výlet do Prahy, Ostravy, chceme je vzít lyžovat a taky se pojede do Budapešti,“ komentuje závěrem Eva.