Vyhledávání

Opera café navazuje na tradici

Ten, kdo si potrpí na dobré, kvalitní a velké zákusky za přijatelné ceny, chodí v Olomouci většinou do Opera caffe. Tito milovníci si na své přijdou i v nové Šantovce, protože právě tady otevřela kouzelná Opera svou další pobočku.

 

Opera caffe není jen tak ledajaká kavárna. Je to zároveň výtečná cukrárna, která nabízí nespočet zákusků vlastní výroby i celých dortů na objednání, zmrzlinové koktejly a kopečkovou zmrzlinu v zimě i v létě. A aby toho nebylo málo, funguje i jako pizzerie. Vzhledem k tomu, že jsem na Operu, ač na tu známější na Horním náměstí, slyšela jen samou chválu, těšila jsem se. A musím říct, že nová Opera caffe nezklamala.

DSC_8240

Stoly i pro kuřáky

Posezení uvnitř je celkem příjemné. Zákazník si může vybrat mezi menšími stolečky hned u kraje, což dvoumetrovým osobám jako jsem já nedoporučuji, nebo mezi stoly s barmanskými židlemi. Když jsem přišla dovnitř, vybírat jsem si moc nemohla, ale plná kavárna lidí znamená dobrá kavárna, ne? 

Věřím, že řada studentů by mohla považovat za velikou výhodu i stoly pro kuřáky, které jsou odděleny skleněnou stěnou. Na rozdíl od této přepážky, která odděluje dva zcela odlišné světy, mi ale přílišná prosklenost kavárny vadila. Všichni vidí vás a vy zase vidíte všechny, takže o nějaké intimitě nemůže být ani řeč. Když se setmí, jste navíc jako ve výloze. Ale opět beru v úvahu, že jde o kavárnu v obchodním centru. 

Káva i čokoláda na vysoké úrovni

I tentokrát jsem ochutnala latté machiato, které stálo 49 korun. Chuť kávy byla v dobrém smyslu nepopsatelná, zatím zaručeně nejlepší káva v Šantovce. Pěna vypadala jako lehká sněhová peřinka, byla hladká a správně vysoká asi jednu třetinu skleničky. Jediná škoda je, že kávu nedělají i do půl litru, hned bych si ji objednala.  

Horká čokoláda byla taktéž dobrá. Opět nešlo o žádný hustý pudink ani o vodovou ͵͵šlichtu“. Správně hustá a sladká čokoláda s aromatickou vůní za příjemných 39 korun.

DSC_8251

Zástup neodolatelných zákusků

A konečně se dostáváme k zákuskům. Hlásím všem majitelům kaváren: Opravdu je možné si objednat kvalitní dort s prvotřídní chutí větší velikosti pod padesát korun! Jsem toho svědkem. Opera caffe nabízí pestrou škálu levných dortů, která vás uvrhne do niterného dilematu, protože se jednoduše nedokážete rozhodnout, který ze zákusků chcete dřív.

Nakonec jsem se rozhodla pro Sacherův čokoládový dort s meruňkovou marmeládou a tiramisu a jejich chuť byla k nezaplacení. Oba dva se doslova rozpadaly na jazyku. Byla jsem v pokušení si dát ještě jeden další, ale vzhledem k jejich velikosti jsem se rozhodla alespoň jednou držet štíhlejší linii.

DSC_8259

Profesionální personál

Nedílnou součástí dobré kavárny je ale beze sporu také dobrá obsluha. Co se týče Opery, tak nemám výhrady. Usměvavý a sympatický personál dodal celému podniku příjemnou atmosféru a i přesto, že číšníci nevěděli kam skočit dřív, zvládali jsou práci na výbornou.

 Sečteno podrženo, Opera Caffe získává čtyři a půl piccola z pěti. Všech pět si ještě budu šetřit.