Vyhledávání

Open Mic vás překvapí mezinárodními hosty

Nejbližší olomoucký Open Mic na cucky proběhne už ve čtvrtek 16. března. Organizátoři tentokrát lákají na písničkářské dvojice a hlavního hosta ve formě francouzsko-americko-slovenského šansonového tria Šarivary.

Koncert v olomouckém Divadle na cucky zahájí ostravský písničkář Mat v doprovodu houslistky Markéty Linhartové. Mat má za sebou už tři řadová alba, z nichž poslední vydal na konci loňského roku. Právě tato deska, Nevidím svět, představuje Matův posun od angličtiny k češtině a od indie popových aranží k syrovému zvuku, který je poměrně věrnou ukázkou jeho živého vystoupení.

Následující duo Markéta Vodičková a Filip Vítů hraje pop, rock i blues. Dvojice často koncertuje a Markéta s Filipem jsou finalisty soutěží Moravia Talent, Blues Aperitiv či Boomcup. Jejich tvorba přirozeně čerpá z hudby 50. a 60. let.

Hlavním hostem březnového Open Micu jsou Brněnští Šarivary. Členové tohoto tria pochází z Francie, USA a Slovenska a jejich společná tvorba tedy nezapře prvky world music. Šansonovou zpěvačku, flétnistku a jinak také kreslířku pohledů Aude Martin doprovází kytarista Chris Coleman a baskytarista Tomáš Ulahel.

Olomoucký Open Mic na cucky se už svým názvem hlásí k tradici "otevřeného mikrofonu," což znamená, že se v průběhu večera na pódiu se svou tvorbou představit i kdokoliv z publika. Jestli se někdo opravdu odváží můžeme zjistit už tento čtvrtek od 19:00 v Divadle na cucky.

plakát Open Mic2 Foto kapely Šarivary: Drahomír Stulír; zdroj: facebook.com
Petr Šrajer

Student muzikologie a žurnalistiky na Univerzitě Palackého v Olomouci. Fanatický posluchač české a slovenské alternativní hudby, amerického Motownu, německého industrialu a Erika Satieho. Jo a taky ex-šéfredaktor Heleny v krabici.