Vyhledávání

OLOMOUCKÉ KAPELY: Sunset Trail roztočí velký koncertní tajfun

Olomoucký metalcore s názvem Sunset Trail chystá nové album s názvem Reflections. Představí ho 1. června v S-klubu na akci Rockstars in Town. „Připravované album pokřtíme společně s dalšími skvělými kapelami," prozradil kytarista Damjan Siriški.

 

Damjan Siriški, Tom Babůrek, Jakub Sigmund, Sebastian Huris Hruschié a Míša Kučera

Jak byste se jako kapela charakterizovali?

Hrajeme moderní metalcore, snažíme se propojit chytlavé melodie s údernými a hutnými kytarovými riffy.

Je Olomouc vstřícná k novým kapelám? Když vzpomenete na své začátky.

Určitě ano. Je fajn, že se kapely vzájemně podporují a vycházejí si vstříc i napříč žánry. Nehraje se tady na nějakou zbytečnou rivalitu.

Jaká je podle vás hudební scéna v Olomouci? Co by se mělo změnit?

Scéna v Olomouci je hudebně rozmanitá a velmi pestrá. Je tu velké množství kapel a muzikantů a mnoho z nich na velmi vysoké úrovni.

Oproti některým jiným městům cítíme, že je tu i velké množství lidí, kteří neváhají podporovat hudební scénu. Popravdě nám už hodně kapel řeklo, že nám závidí vysokou návštěvnost a skvělou atmosféru na koncertech v našem městě. Je to právě díky kvalitě kapel, které v Olomouci působily v minulosti nebo to táhnou v současnosti.

Moc si vážíme všech kapel a muzikantů, kteří u nás vybudovali skvělou základnu a naučili lidi chodit na koncerty a žít hudbou. Zároveň jsme vděční všem fanouškům, kteří pravidelně dokazují, že olomoucká scéna je naprostá špička v ČR. Pokud se i my zasloužíme o alespoň malé povznesení hudební scény v Olomouci, budeme za to šťastní.

Přebal připravovaného alba Reflections

Kdy a kde budete v Olomouci vystupovat?

V Olomouci budeme hrát 1. června v S-klubu na akci Rockstars in Town, kde pokřtíme naše připravované album společně s dalšími skvělými kapelami, ke kterým máme hodně blízko.

Je to jiné hrát v domácím prostředí, v rodném městě?

Hrát na domácí půdě je vždycky naprosto exkluzivní zážitek. Domácí fanoušci nás vždycky neskutečně nakopnou. Jou to koncerty, které nám zůstávají vypálené v mozku na hodně dlouhou dobu a ženou nás v našem snažení dál.

Atmosféru z jednoho domácího vystoupení jsme zaznamenali v našem klipu k songu Seconds of Life.

Co považuje v rámci vaší kapely za největší úspěch?

Turné napříč Ruskem po boku legendární německé metalcorové kapely Caliban. Odehráli jsme jedny z našich největších koncertů v obrovských klubech v nádherných ruských městech. Dále také vystoupení na ukrajinském festivalu Faine nebo na českém Fajtfestu a Rock For People.

Co plánujete v budoucnu?

V první polovině roku vydáváme nové album, na kterém právě velmi usilovně pracujeme. To je momentálně naše nejbližší meta a poté se chystáme roztočit velký koncertní tajfun.

Foto: archiv kapely

Lucie Ješátková

Nesmírně zmatená žena bloudící Olomoucí. S lehkou formou maniodepresivní psychózy a neutuchající touhou po vínu.