Vyhledávání

OLOMOUCKÉ KAPELY: Metal jako prase všem, vzkazuje Libor z Hazydecay

Hazydecay přináší na olomouckou scénu moderní metal s melodickým zpěvem. Skupina zkušených muzikantů, která funguje od roku 1996 má za sebou beznadějně vyprodané koncerty v Jazz Tibet Clubu a několik pokřtěných desek. Jestli chceš hrát, dej do kopy lidi, kup vercajk, udělej matroš, vzkazuje Libor Lee Navrátil.

Unplugged in Jazz Tibet Club

Jak byste se jako kapela charakterizovali?

Banda nadšenců hrající i po těch letech pořád tu stejnou metalo-undergroundově-rockovou muziku, kterou milujeme.

Je Olomouc vstřícná k novým kapelám? Když vzpomenete na své začátky.

Jsme rádi, že nezačínáme, momentálně není v Olomouci kde hrát. Pokud teda nejseš smířen s tím, že hraješ ve čtverkovým lokále za pivo a poslouchá tě dvacet lidí. S-klub je pro mladý kapely finančně nedostupný, U-klub je na dlouho v rekonstrukci a bůhví, co bude potom. Zbývá 15 minut, Bounty Rock Café, Jazz Tibet Club a možná ještě někde. Je to na kapelách, jestli se do těchto prostor dokáží dostat.

Jaká je podle vás hudební scéna v Olomouci? Co by se mělo změnit?

Kapel je v Olmíku hodně ve všech žánrech. Vesměs se mezi sebou všichni znají a snaží si navzájem pomáhat. Takže je vše relativně v pořádku. Jestli chceš hrát, dej do kopy lidi, kup vercajk, udělej matroš, kterej osloví masy a domluv koncert. To se tady daří. Samozřejmě, že ne úplně všem. Jsou tu ale kapely, které prorazily i v zahraničí. Jsou to menšinové žánry a tím pádem o tom nich ví jen ti zasvěcení.

Kdy a kde budete v Olomouci vystupovat?

V červnu by měla být na Floře tetovací výstava, kde nebudeme chybět, jelikož jsme s tetováním úzce spjati. Uvidíme, jestli koncem roku neuděláme nějakou vlastní akci, jak to u nás bývá pravidlem.

Je to jiné hrát v domácím prostředí, v rodném městě?

Doma je doma, máme tady velkou základnu a velice si ji vážíme. Nejen proto se snažíme pravidelně nahrávat a vypouštět nový materiál.

Co považujete v rámci vaší kapely za největší úspěch?

Účastnili jsme se různých soutěží a tím jsme se dostali na největší festivaly po celé České republice a Slovensku. Třeba Rock For People, Benátská noc, Noc plná hvězd, Basinfirefest, Rock Pop Corgoň, Masters of Rock. Předskakovali jsme velkým kapelám, co víc si můžeš přát. Stali jsme se nezávislou kapelou, která funguje přes dvacet let a pořád máme elán hrát dál a vymýšlet nové věci.  Vždy se vyskytnou různé překážky a problémy, ale zatím máme sílu jim čelit a posouvá nás to kupředu.

Co plánujete v budoucnu?

Vymýšlet, nahrávat, natáčet a hlavně koncertovat, to milujeme ze všeho nejvíce. Kontakt s publikem nejen pod podiem. Chtěl bych tímto poděkovat všem fanouškům za to, že chodí na koncerty, a nejen na ty naše. Metal jako prase všem.

Foto: archiv kapely

Lucie Ješátková

Nesmírně zmatená žena bloudící Olomoucí. S lehkou formou maniodepresivní psychózy a neutuchající touhou po vínu.