Vyhledávání

OLOMOUCKÉ KAPELY: „Jsme hodně z budoucnosti,“ říká kytarista Phil May Grey o Emmett Brown

Kapela Emmett Brown. Šestice kluků, která dohromady tvoří slušný metal-hardcore, stojí minimálně za poslech. Jedna z jedenácti kapel, o kterých jsme psali v poslední tištěné verzi Heleny v krabici. V rozhovoru prozradí kytarista Phil May Grey, kdy je čeká nejbližší olomoucký koncert nebo co plánují do budoucna. 

Zpěvák Dárt Ohy Vejdr

Jak byste se jako kapela charakterizovali?

Emmett Brown bych charakterizoval přímo názvem našeho CD Future Is Now. Jsme hodně z budoucnosti. Ať už hudbou, co hrajeme, smýšlením o ní nebo názory na svět to často bývá hodně future. Charakterizovat EB není vůbec lehkej úkol, protože každej člen je odlišnej a svůj. V kapele je to ale výhoda, protože každej je osobností, a tím pádem přínosem pro kapelu. Jako lidi a vztahy v kapele jsou vyladěný na skvělej level, občas se objeví úlet, kterej se ale gentlemansky vyřeší, promluví se o něm a pokračuje se dál. Fungujeme opravdu jako taková rodina, kde si jde povídat o všem. Když ale vyrazíme na koncert, je to smršť, protože každej člen už má zkušenosti s koncertama, všichni už vědí, co od hudby chtějí, a na koncertech se to projeví. Takže zkráceně. Přijď na koncert a charakterizuj si EB sám :-).

Je Olomouc vstřícná k novým kapelám? Když si vzpomeneš na své začátky.

Podle mě je Olomouc vstřícná, každá nová kapela dostane šanci od větších kapel. Celkem rychle se seznámíš s fanouškama a ostatníma muzikantama. A buď je to dobrý, takže pokračuješ a vybuduješ si svoje místo, nebo si setneš vaz už někde na začátku a můžeš začít znovu. PS: začátky vždycky bolí.

Jaká je podle tebe hudební scéna v Olomouci? Co by se mělo změnit?

Jak jsem psal, je to hodně otevřený. Všichni spolu hodně komunikují a snaží si navzájem pomoct. Ať supportem na koncertech, nebo příchodem na ně. Všichni se znají, ale najdou se výjimky, který si hrajou samy za sebe, což je spíš takový neuvážlivý machrování :-). A měnit? Asi víc klubů, kde by stálo za to hrát. Myslím si, že o všech z Olomouce se ještě uslyší. Teď to tu fakt dobře jede, starý kapely rostou a mladý vznikaj. Neměnit nic! Nechat, jak je!

Kdy a kde budete v Olomouci vystupovat?

V Olomouci budeme hrát v pátek 1. 6. 2018 v Sku na křtu nového CD Sunset Trail. Potom nás můžete slyšet 9. 6. 2018 na Freestyle Jamu v Galerii Šantovka opět spolu se Sunset Trail.

Je to jiné hrát v domácím prostředí, v rodném městě?

Jo, celkem je :-). Osazenstvo v publiku je takový jiný než venku. Vidíš tam právě lidi z ostatních olomouckých kapel a v publiku lidi, co vědí, na co jdou, a přišli si to užít. Spousta kamarádů ti fandí a i na kapele to jde vidět. Doma si to vždycky hrozně užiješ. V jinejch městech se spíš soustředíš, abys zahrál velice reprezentativně :-). V Olomouci hraješ s takovým „party“ pocitem.

Co považuješ v rámci vaší kapely za největší úspěch?

Určitě vydání CD a ucelení sestavy. Pak taky vydařený koncerty se zahraničními interprety. Jako třeba s polskými Final Sacrifice, belgickými Strains nebo Dienamic ze Severního Pólu. Z každé příležitosti se snažíme vytěžit maximum. Každej další vydařenej gig je pro nás úspěch.

Co plánujete v budoucnu?

Future is now. Budoucnost už je, pracujeme na nových věcech. Plánujeme koncerty, za zmínku určitě stojí Fajtfest 2018, kde mimo jiné budeme točit videoklip. Taky pro nás můžeš hlasovat v Rock Max 12. Hlasování probíhá na facebookových stránkách rádia Rock Max, kde nám můžeš dát like, a umožnit nám tak zahrát si na Masters Of Rock 2018. Než o tom všem psát, spíš nás sleduj na sociálních sítích a choď na koncerty. Ta pravá budoucnost teprve přijde!!!

 

Foto: archiv kapely

Lucie Ješátková

Nesmírně zmatená žena bloudící Olomoucí. S lehkou formou maniodepresivní psychózy a neutuchající touhou po vínu.