Vyhledávání

OLOMOUCKÉ KAPELY: Jsme dva a máme se rádi, to je Taaten

Pod seversky znějícím názvem se skrývá mladá olomoucká partnerská i hudební dvojice, která spolu vystupuje od loňského roku. V jejich tvorbě se mísí osobitá poetika zpěvačky Kláry Slavíčkové a nápadité kytarové aranžmá Aleše Macenauera. O tom, jaké je s hudbou začínat, povyprávěla zpěvačka Klára.

Písničkářské duo je tak nové, že ještě nemá ani oficiální fotografie 

 

Jak byste se jako kapela charakterizovali?

Jsme dva. To je důležitý. A taky to, že se máme rádi. Nejsme kapela v pravém slova smyslu, spíš holka a kluk, co spolu mimo jiné taky trochu hrají, proto taky název Taaten – ta a ten. A v hudbě se hezky doplňujeme, protože já kladu větší důraz na texty a Aleš zase na hudbu, takže dohromady z toho pak vznikají písně, které mají oboje.

Je Olomouc vstřícná k novým kapelám? Když vzpomenete na své začátky.

Na začátky je pro nás docela jednoduché vzpomínat, protože vlastně nejde o vzpomínání, my jsme v začátcích. Olomouc asi celkem vstřícná je, je tady hodně studentů, takže hodně potenciálních posluchačů. Prostory, kde se dá hrát, tu taky jsou.

Jaká je podle vás hudební scéna v Olomouci? Co by se mělo změnit?

Jsou tady sympatické kapely a projekty. Jinak asi moc zhodnotit hudební scénu v Olomouci nedokážeme. A změnit by se samozřejmě dala spousta věcí. Mohlo by tu být víc festivalů a festiválků, hudebních setkání a podobně. Teď je tu Open Mic, to je super. Ale třeba v létě nebo mezi semestry je to tu docela mrtvé. To je ale asi problém všech studentských měst.

Kdy a kde budete v Olomouci vystupovat?

Asi někdy na jaře. Teď nic konkrétního v plánu nemáme.

Je to jiné hrát v domácím prostředí, v rodném městě?

Těžko říct, jen jednou jsme vystupovali mimo Olomouc. To byl náš první koncert, ale možná se to ani nepočítá, protože to bylo na setkání studentů environmentálních oborů v jedné zapadlé vísce, takže to stejně byli vlastně naši spolužáci a známí, kdo nás tam poslouchal. 

Co považuje v rámci vaší kapely za největší úspěch?

Každá nová písnička nebo koncert je takový malý úspěch. Na velké a největší úspěchy zatím jen bohužel pasivně vyčkáváme.

Co plánujete v budoucnu?

Snad někdy nahrajeme album. Jenže Aleš se teď ještě věnuje nahrávání nového alba svého sólového projektu Zapomělsem a já nahrávat neumím, takže uvidíme, co se bude dít. 

Foto: archiv kapely

Lucie Ješátková

Nesmírně zmatená žena bloudící Olomoucí. S lehkou formou maniodepresivní psychózy a neutuchající touhou po vínu.