Vyhledávání

Olomouci, kde jsi byla?

Napadlo by vás, že na koncert Prague conspiracy, Queens of everything a Unholy Preachers přijde sotva deset fandů? Ne? Na jejich čtvrteční zastávce Mighty tour v olomouckém S-cube byste se asi dost divili.

Kapely Prague conspiracy, Queens of everything a Unholy Preachers přijely pobavit Olomouc. Ale z nějakého důvodu se na koncert dostavilo jen pár jedinců, kteří by se dali na prstech spočítat. Každý z nich byl překvapen, že je sál prázdný. Přicházeli s domněnkou, že se dovnitř už nevejdou a vše bude beznadějně vyprodané. Opak byl ale pravdou. Dalo by se říct, že všichni byli touto situací zaskočeni a nikdo si nebyl jistý, jestli se vůbec bude hrát, zda to má smysl.

Sice o půl hodiny později, ale přece jen, začala hrát první kapela, a to Unholy Preachers z Prahy. Poloprázdný sál mě komorní atmosféru a diváci se tak cítili blíže kapele. Punk-rock‘n‘rollový nádech hudby ovládl S-cube. Pětice na pódiu složená z bicích, basy, dvou kytar a zpěváka, to dokázala pořádně rozjet. Hráli jako o život, jako by byl sál naplněn  k prasknutí skalními fanoušky. Myslím si, že jejich výkon nakopl ostatní skupiny.

Jako druzí hráli Queens of everything. A taky se do toho pustili se vší parádou. Mezitím členovéUnholy Preachers sestoupili z pódia a postavili se do „davu“ vedle nás. Ani členové Prague conspiracy nebyli schovaní v backstagi, ale užívali si koncert spolu s publikem. Stejně jako ostatní posluchači ladili ucho na správnou rock-punkouvou vlnu ozvláštněnou saxofony (altovým a baritonovým) a pozounem. Aby toho nebylo málo, hluboké basové tóny, dodávající písnidostatečný důraz, nebyly tvořeny na běžnou basovou kytaru, ale na úžasný oldschoolový kontrabas.

Poslední začali hrát Prague conspiracy, byli perfektně nazvučeni i nasvíceni. Dokonale ladili a vypadali naprosto profesionálně, stejně tak, jako i předcházející skupiny. Nebyl žádný logický důvod k tomu, proč byl sál tak prázdný. Měla jsem pocit, že to musí být jen nějaký vtip. Kapela potvrdila, že její jméno není nadarmo v širokém povědomí lidí. Bývalí členové Prague ska conspiracy se rozhodli pozměnit svůj styl, saxofon a trumpetu vyměnili za klávesy a vydali se od jednoznačného ska více směrem k rocku s příměsí různých hudebních stylů (punku, diska…). Na Migthy tour vyrazila skupina s novou zpěvačkou a novým singlem Silence. Úžasná dlouhonohá zpěvačka roztančila všechny diváky, co tam byli. V závěru koncertu některé z nich vytáhla na pódium a oni měli možnost zapogovat si s členy kapely přímo na koncertu!

Tak Olomouci, kde jsi byla? Vidíš, o co jsi přišla?

Fotografie z akce zde.