Vyhledávání

Office Lens aneb Když není po ruce skener

Jsou situace, kdy je potřeba oskenovat důležitý dokument pro pozdější studium, ale po ruce není žádný skener. V tom případě nezoufejte, je tu snadná alternativa. Ano, opět použijete svůj chytrý telefon a otevřete aplikaci, kterou vám dnes rád doporučím.

Když píšu tento článek, vzpomínám na střední školu, kdy nebylo dne, aniž bychom si nefotili sešity se zápisy, protože jsme se nenaučili na písemku. Tenkrát jsem ještě neznal aplikaci, kterou vám chci představit. Kdybych o ní věděl, zaručila by mi snadnější a efektivnější psaní písemných prací. Tím samozřejmě nechci naznačit, že budete mít díky této aplikaci zkoušky v kapse.

Běžně si dokumenty každý fotí do mobilu, a podle toho pak také vypadají. Proto existuje aplikace Microsoft Office Lens, za pomoci které sejmete dokument a aplikace sama upraví stránku, jako by byla oskenovaná. Zvýrazní text, přidá potřebný jas a umožňuje také rozpoznávání textu a překlad. Oskenovaná stránka se poté uloží do mobilního telefonu a není problém ji kdykoliv vytisknout. Microsoft Office Lens je zdarma na platformách iOS, Android a Windows Phone.

[gallery columns="5" ids="26315,26316,26317,26320"]

Foto: winsupersite.com, Jan Nuc