Vyhledávání

Kávový dýchánek, který neurazí, ale ani nenadchne

Po náročném, pro nás prvním zkouškovém období, se opět hlasíme s nově objevenými kavárnami v naší krásné Olomouci. S mou kolegyní Gabčou jsme se nemohly dočkat, až si zpříjemníme začátek letního semestru a pečlivě jsme zvažovaly, který podnik navštívíme jako první. Těšíte se stejně jako my? Pozorně čtěte, první zastávkou je Espresso Bar Illy.  


Minulý týden byl opravdu náročný. Nakupila se nám spousta nových povinností, úkolů a moc nám na náladě nepřidaly ani výhrůžky sankčními seminárnimi pracemi. Kdo studuje žurnu, pochopí, kdo ne, tiše vám závidíme. Jako správné kavárenské povalečky jsme si však nenechaly zkazit čerstvý elán po dvoutýdenním volnu a z mnoha plánovaných návštěv pro naše zhodnocení jsme vybraly právě Espresso Bar Illy, co je jako by kamenem dohodil od naší katedry na třídě Svobody. 

Nově zrekonstruovaný bar se nachází v objektu vodních kasáren na Mlýnské ulici. O jeho skvělé dostupnosti tedy není pochyb. Plné zvědavosti jsme vkročily dovnitř s velkou chutí na kvalitní šálek kávy. Pokud se vám líbí moderní prostředí s tlumenými světly, jste na správném místě. Nutno podotknout, že se nejedná o klasický kavárenský interiér. Pokud toužíte po klidném útulném prostředí, zkuste se podívat na naše předchozí recenze, máte z čeho vybírat. I přesto jsme se však cítily velmi příjemně. Přímo nad naším posezením nás upoutala velká barevná výstavka Absolut vodek. Nebudeme si nic nalhávat, sbíhaly se nám sliny i na pár panáčků, ale to třeba jindy. Dalším zajímavým prvkem jsou kupřikladu kouřová skla na WC, tudíž usuzujeme, že stydlivější povahy si nejspíš v klidu neodskočí. Mimoto jsme s sebou vzaly i našeho spolužáka, velkého milovníka horké čokolády, aby nám pomohl zhodnotit kvalitu nabízených nápojů. 

Objednaly jsme si cappuccino, latté a horkou čokoládu, a to s domněním, že potěšíme své chuťové pohárky a zpříjemníme si odpolední hodinovou pauzu. Ovšem dnes budeme poprvé s chválou hodně šetřit. Nemyslíme si, že bychom byly rozmazlené nebo zhýčkané, ale tohle bylo moc i na nás. Když si objednáte horkou čokoládu se šlehačkou, tak předpokládáte, že budete mít plný hrneček čokolády a na vrchu jako bonus pořádný kopec šlehačky. Chyba lávky. Dostaly jsme polovinu hrnečku s dosti pofidérní šlehačkou navrchu, spíš jako za trest než za odměnu. Za zhruba padesát korun docela smutný výsledek, poměr ceny a kvality tedy dosti pokulhává. Na druhou stranu káva byla v pořádku, jak latté, tak cappuccino. Neříkáme, že to byl nezapomenutelný zažitek, ale spíš takový průměr. 

Celkově dnes dáváme tři hvězdičky a ty jsou zejména zásluhou pěkného interiéru. Nicméně bar určitě nezavrhujeme a příště zkusíme něco i z jejich pestré nabídky drinků. 

 

Spoluautor: Gabriela Sýkorová

Foto: Gabriela Sýkorová
Doplňující foto: oficiální facebookové stránky Espresso Bar Illy

 

 

Simona Šustková

Směj se mým historkám, pij se mnou pivo, neraň mé ego a přetrp mé žvásty o astrologii. Získáš skvělou narcistickou kamarádku s bláznivými nápady a občasnými blond chvilkami.