Vyhledávání

MENZA: Oběd, který měl koule

Jistě, ten titulek je extrémně prvoplánový, ale byl by hřích ho při názvu jídla párské koule nepoužít, ať už si ho převedete jakkoli. Menza je proslulá právě svými netypickými názvy (především adjektivy) jídel. No a já, když jsem se snažila najít na googlu něco jako „pársko“ nebo „párský“, tak na mě vyskočila slovíčka v norštině. Zadala jsem tedy do překladače „par sko“ a našla jsem význam „pár bot“. Nebýt ingredience napsané v závorce, tak bych netušila, jak si pojem párské koule interpretovat, ale už jsem měla hlad, tak jsem nelenila a v krásném čtvrtečním dni hladově přispěchala do menzy, jak už je tradicí, na Šmeralky.

K párským koulím s bramborovou kaší jsem si vyzvedla i moji jinak oblíbenou polévku – zeleninový boršč. Na tácek jsem si pak položila misku s tekutinou záhadné barvy, která se boršči neblížila ani náhodou. Hned jsem se do té zvláštní polévky pustila a moc nadšení to ve mně opravdu nevyvolalo. Polévka byla silně nakyslá. Z kostiček čehosi nešlo absolutně rozeznat, jestli se jedná o řepu, nebo celer, jelikož měly tyto kousky opravdu prazvláštní šedý nádech. Celá polévka chutnala úplně stejně jako polévky na základní škole, které u nás bývaly vždy, když následovalo sladké hlavní jídlo. Nikdy jsme nechápali, proč dávají paní kuchařky po takové polévce třeba rýži nasladko nebo krupici, ale vždy to tak bylo a nic jsme s tím nemohli udělat.

Po mírném zklamání z polévky jsem se pustila do porce bramborové kaše se dvěma menšími masovými koulemi. Vizuálně jídlo nevypadalo vůbec zle a já vyzkoušela první bramborovou kaši s hnědou omáčkou. Kaše mi moc chutnala a byla jsem přímo nadšená z hnědé omáčky. Vzhled masových koulí mě zpočátku malinko zarazil, jelikož jsem zpozorovala přímo obří kousky cibule a ne tak „vykutálený a vychytaný“ vzhled jako u kuliček z Ikea. Masové koule mi však také velmi chutnaly a opravdu jsem si pošmákla – jen je škoda, že těch koulí nebylo víc, ale to bych se zase přežírala zrovna teď, když hubnu do plavek.

Rozhodla jsem se hodnotit jak hlavní chod, tak i polévku. Za výborné masové koule tedy dávám krásnou 1 (což je u mě myslím poprvé, nemýlím-li se) a za polévku slabší 3, tedy průměr vzhledem k ceně.

Párské koule (ml.maso), bramborová kaše, 38 Kč, hodnocení: 1
Polévka zeleninový boršč (steril. řepa, kysané zelí, zelenina, brambory, smetana) 10 Kč, hodnocení: 3

Petra Besedová

Stále ještě studentka žurnalistiky na UPOLu, se zájmem v hudbě, četbě, špatných filmech a dobrém jídle.