Vyhledávání

Není kráva jako kráva

Naší další zastávkou na obrážení kaváren a zkrátka míst, která stojí za zmínku, je Bistrá kráva. Je to místo, které vám vyskočí mezi prvními na TripAdvisoru, když hledáte poklidné posezení a skvělé jídlo. Bistro, které splňuje všechny vaše kulinářské touhy. 

Po večerní autogramiádě Kačí z My cooking diary jsme se s kamarádkami rozhodly porozhlédnout se po další kavárně. Venku nám začíná opravdu velká zima, a tak jsme hledaly zejména podnik v blízkosti centra, abychom se mohly pořádně zahřát. Cestou od Zbrojnice jsme narazily na Bistrou krávu. Už samotný název nás upoutal, a proto jsme směle vkročily dovnitř.

Hned na první pohled nás okouzlila. Bistrá kráva jako taková má své působiště ve „druhém patře“, je totiž spojená s bezbariérovou tréninkovou kavárnou BeTreKou. Abychom se dostaly do vytouženého bistra na kávu, musely jsem stoupat po masivních schodech. Interiér kavárny je zařízen podle nás do lehkého retro minimalistického stylu. Rozhodně je na co se dívat, ať už máte na mysli jídlo nebo nábytek a celkové zařízení. 

Kavárna funguje zároveň jako bistro. Pokud vám tedy šálek kávy nestačí, jste na správném místě. Kromě odpoledního menu naleznete v jídelníčku i celodenní nabídku, která je velice pestrá. Sandwiche, zeleninové saláty, grilovaná zelenina nebo dokonce tapas, vše je za přijatelné ceny. Samozřejmě nemohou chybět dezerty. Každý den obměňují domácí koláče a dorty a řeknu vám, že se mi sbíhaly všechny sliny.

Při naší zastávce jsme bohužel jídlo neochutnaly, nicméně od našich známých slýcháme samou chválu. Přece jenom jsme hlavně potřebovaly nějakou tu teplou vzpruhu, abychom měly dostatek síly dojít na koleje. Objednaly jsme si cappuccino, horkou čokoládu a chai latté. Vychutnaly jsem si naše nápoje a se vší spokojeností jsme se dohodly, že jsme se určitě nestavily v Bistré krávě naposled.

spoluautor: Simona Šustková
foto: Simona Šustková

Gabriela Sýkorová

Studentka žurnalistiky. Totální milovník jídla a kafe. Hrozný nadšenec do filmů a seriálů.