Vyhledávání

Nejlepší pedagožky jsou z Katedry sociologie, andragogiky a kulturní antropologie

Za výuku v bakalářském studiu získala ocenění Eva Klimentová a v magisterském studiu zvolili studenti Naděždu Špatenkovou. Obě dámy vyhrály 1. ročník soutěže O nejlepší pedagogický výkon v roce 2014, kterou vyhlásil 31. října loňského roku děkan Filozofické fakulty Univerzity Palackého Jiří Lach. 

Vyhlášení výsledků proběhlo 14. dubna v 18 hodin v Jazz Tibet klubu. V úvodní prezentaci představila moderátorka krátce všechny nominované pedagogy, ti dostali lahev vína s etiketou fakulty, hrneček s logem fakulty a diplom. V návaznosti na to byli vyhlášení vítězové, respektive vítězky, ankety, ve které studenti hodnotili nejlepší výkon pedagogů v bakalářském stupni a zvlášť v magisterském stupni vzdělávání.

„Velice mě to ocenění potěšilo, což vyjadřuje i motto, které jsem měla v prezentaci a to, že se ráda učím od svých studentů a zároveň ráda učím i já je,“ svěřila Eva Klimentová vyučující oboru sociální práce a andragogika. Stejnou radost sdílela i její kolegyně Naděžda Špatenková, která se také zabývá andragogikou i dalšími obory, mezi nimi například psychologií dospělých. „Byla jsem velmi překvapená, ale zároveň moc šťastná, myslím si, že je to velké ocenění,“ uvedla Špatenková.

41db2f81dd

Na výběru vítězů se podílela kromě studentů také pětičlenná komise v čele s děkanem Filozofické fakulty. Ocenění nebyli jenom pedagogové, ale také studenti, kteří v anketě od prosince loňského roku do února letošního roku hlasovali. Vylosováno jich bylo hned několik, ale přítomný nebyl ani jeden z nich. Dárky, které jim ten večer nemohly být předány, na ně čekají na studijních odděleních. „Hlasovalo několik desítek studentů. Snažili jsme se všemi možnými způsoby šířit informace o tom hlasování a pevně doufáme, že se v příštím roce účast zvýší. I s ohledem na to, že se losovaly poměrně hodnotné ceny,prozradil děkan Filozofické fakulty Jiří Lach.

I to pro vás může být motivace, proč příští rok pro vašeho oblíbeného pedagoga hlasovat!

Foto: zurnal.upol.cz