Vyhledávání

Nechte se překvapit kinem Metropol

Ve čtvrtek 26. října se v Metropolu uskutečnilo Kino naslepo. V praxi to znamená, že přijdete do kina, zaplatíte si vstupenku, usadíte se a čekáte, co se vlastně bude hrát. Horor, thriller, komedie, krimi nebo drama? My jsme za sedmdesát korun zažili kouzelných 140 minut plných dobrodružství.

Sál byl zhruba ze tří čtvrtin zaplněný, reklamy skončily a všichni napjatě čekali, jaký snímek se na plátně objeví. V hlavě mi běželo, za jakých okolností půjdu domů. Co když to bude horor, sci-fi nebo fantasy? Jsem docela náročná divačka. Naštěstí mě mile překvapil film s názvem Ztracené město Z. Jedná se o akční dobrodružný historický životopisný film z roku 2016. Kino se asi trefilo do gusta všem, protože jsem nepostřehla, že by někdo ze sálu odešel. Patnáct minut od začátku promítání máte totiž možnost opustit sál, třeba pokud jste už snímek už viděli a nechcete jej vidět znovu nebo ho zkrátka z nějakého jiného důvodu nemáte zájem sledovat.

Ztracené město Z je film plný krásné přírody, nepředvídatelných momentů a sympatických herců (Robert Pattinson například). Třešničkou už je snad jen to, že byl natočen podle skutečných událostí. Na ČSFD je odměněn pouhými 64 %, ale já bych ho k těm osmdesáti klidně popostrčila. Poměrně nízké hodnocení je důvodem, proč bych si film sama od sebe doma asi nepustila, což je vlastně na Kinu naslepo to nejlepší – můžete objevit filmy, o kterých jste dosud neslyšeli, nebo zjistit, že i ty „šedesátiprocentní“ vás můžou bavit!

Kino naslepo se promítá v olomouckém Metropolu od loňského léta. „Chtěli jsme tuto myšlenku, která již fungovala v jiných městech, zkusit v Olomouci,“ objasňuje za kino Denisa Wasiewiczová. A protože se projekt uchytil, získal si stálé místo v programu. „Snažíme se Kino naslepo dávat jednou měsíčně, tak jak nám to dovolí další program,“ dodává Denisa. Určitě doporučuju sledovat sociální sítě, případně web Metropolu a na Kino naslepo se vydat. Za sedmdesát korun do kina, a ještě k tomu s pořádnou dávkou překvapení. No není to super?

Foto: web kina Metropol, Aneta Barcziová

Aneta Barcziová

Jsem milovník koncertů, spontánních výletů a nočního bloudění ulicemi. Můj život je plný hloupých rozhodnutí a nepromyšlených činů. Nikdy nevím co chci. Učím se žít a věřím, že co se má stát se prostě stane.