Vyhledávání

Na skok pro dobrý zákusek

Taky vás někdy honí mlsná a máte neskutečnou chuť na něco sladkého? Nás touha po velké kalorické bombě dohnala tento týden, a proto jsme si jako další zastávku za kavárnami a restauracemi v Olomouci vybraly Cukrárnu Madlen. Využily jsme venkovní zahrádky a kromě naší oblíbené kávy jsme vyzkoušely i zákusky a zmrzlinu. 


Po pondělním vyučování jsme, jak je u nás zvykem, využily odpolední pauzy a šly si společně odpočinout do blízké kavárny. Celý den jsme přemýšely, že bychom si daly dort, nebo zmrzlinový pohár, protože jsme měly obrovskou chuť na sladké. A tak jsme zavítali i s našimi kamarády do Kavárny a cukrárny Madlen na Dolním náměstí. Venku bylo sice pod mrakem, ale zato teplo bylo stejné jako v posledních dnech. Usadili jsme se proto na venkovní zahrádce a se zvědavostí si vybírali, co si dnes dáme dobrého. 

Objednali jsme si karamelové latté a frappé se zmrlinou, které nám donesli v roztomilých skleničkách s oušky. Chyběl nám však tácek na odložení lžičky a také cukr. Sice bylo pro nás frappé sladké dost, ovšem někteří z nás rádi sladí víc. Co se týče kávy, byla vcelku v pořádku. Stejně tak naše frappé s chutným vanilkovým kopečkem zmrzliny. 

 

Po  chvilce jsme si šli dovnitř vybrat z velké nabídky zákusků a dortíků a dlouho jsme se nemohli rozhodnout, který z nich bude ten pravý. Všechny vypadaly lákavě. Od tiramisu, Míša řezu, Raffaello dortu až po klasické marcipánové postavičky. Nakonec jsme zvolili jahodový dort a panna cotty s lesním ovocem. Musíme s jistotou říct, že jsme si opravdu moc pochutnali. Panna cotta byla lahodná, s výbornými kousky ovoce a vláčný nadýchaný dort stál taky za to. Vlastně jsme byli všichni naprosto spokojení, ale má to jeden háček. Obsluha se nám moc nepozdávala. Slečna, u které jsme si objednávali, nebyla vůbec příjemná, ani jednou se neusmála a nepůsobila nijak pozitivně. Spíš jsme měli pocit, že ji otravujeme každým naším přáním. Bohužel to není poprvé, co jsme z našeho okolí zaslechli stížnosti na obsluhu. 

 

Kavárna i její prostory se nám moc líbí, ovšem obsluha dělá opravdu hodně velký podíl na celkovém dojmu, a proto za dnešek dáváme tři hvězdičky. 

Spoluautor: Gabriela Sýkorová 

Foto: pixabay.com, Gabriela Sýkorová 

Simona Šustková

Směj se mým historkám, pij se mnou pivo, neraň mé ego a přetrp mé žvásty o astrologii. Získáš skvělou narcistickou kamarádku s bláznivými nápady a občasnými blond chvilkami.