Vyhledávání

POZVÁNKA: Na prosincový PAF dorazí i Jesse Kanda

Přehlídka filmové animace a současného umění (PAF) letos přilákala do Olomouce Jesseho Kandu, hudebního producenta, filmaře a v neposlední řadě vizuálního umělce. Festival PAF se koná od 6. do 9. prosince a těšit se můžete i na litevského producenta J. G. Biberkopfa nebo spisovatelku a umělkyni Holly Childs.


Jesse Kanda přijede do Čech vůbec poprvé. Upozornil na sebe videoklipy pro britskou zpěvačku FKA Twigs nebo při loňské spolupráci s věhlasnou Björk. Jeho tekutý mikrosvět lesklých antropomorfních bytostí zásadním způsobem ovlivnil nejen současné vizuální umění a hudbu, ale i svět módy a 3D animace. Kanda na PAFu promítne svůj zcela nový film nebo svoje starší práce.

Do Olomouce zavítá na PAF i umělec, filmař a esejista Jom Rafman, který se zabývá emočními dopady moderních technologií na současnou společnost. Ve speciální projekci mohou návštěvníci festivalu zhlédnout hodinový film Dream Journal 2016 – 2017. Od Litevce Biberkopfa uvidí diváci evropskou premiéru nové AV performance.

„Tématem letošního ročníku je lapsus (přeřeknutí pozn.red.) a programovou koncepcí se snažíme vyvrátit tradiční představu o lapsu jako nežádoucím zádrhelu, který je potřeba odstranit. Moment zastavení, chybění, nebo prvotního nepochopení je pro současné audiovizuální umění zcela zásadní, a právě tyto estetické a myšlenkové afekty a efekty letos prozkoumáme,” říká k letošní programové koncepci hlavní kurátor festivalu Martin Mazanec.

 Vstupenky jsou v první vlně k dostání prostřednictvím GoOut za cenu 700 ,- Kč, další vlna se zvýší na 900,- Kč.

Foto: archiv PAF

Markéta Jasanská

Studentka pavěd jako je žurnalistika a česká filologie. Nemá ráda sport, davy, většinu politiků, špatnou hudbu a namyšlence.