Vyhledávání

PR článek: „Na příští rok plánujeme čtyřdenní konferenci pro 200 lidí,“ říká po úspěšném prvním ročníku Summer Dream Jiří Beran

Jiří Beran se se svým týmem ESN CZ (Erasmus Student Network) na začátku léta postaral o úspěšnou premiéru v organizaci konference s názvem Summer Dream. Ta v prostorách Palackého univerzity a Moravské univerzity hostila spolky, starající se o potřeby zahraničních studentů na tuzemských vysokých školách. Jak tuto premiéru hodnotí a jaké jsou jeho plány na následující rok?

Od červnové konference Summer Dream uplynula už jistá doba. Jak zpětně hodnotíte tuto akci? Vidíte, kde se šlo zlepšit?

Vzhledem k tomu, že se jednalo o první větší akci našeho týmu, věnovali jsme přípravné fázi velké úsilí, které se nakonec přetavilo v úspěšnou konferenci, kterou si všichni účastníci pochvalovali.

Co se tedy týká zpětného hodnocení, jsme si vědomi našich nedostatků, víme, na čem dále pracovat, ale celkový dojem z konference je více než pozitivní. Pokud je jedna věc, kterou do příště musíme na sto procent zlepšit, tak to jsou nástroje projektového řízení, které by nám usnadnily zachování informací a procesů po skončení konference.

Co připravujete na následující rok?

Co se týká příštího roku, tak jsme byli vybráni jako organizátoři mezinárodní studentské konference, kde se sejdou všichni zástupci lokálních sekcí Erasmus Student Network ze středoevropského regionu. Vzhledem k tomu, že se jedná o čtyřdenní akci pro cca 200 lidí, tak nepočítá s tím, že bychom takových akcí organizovali více.

Za zmínku možná stojí nově připravovaný projekt Olomouc Academy, který by se měl zaměřovat na neformální vzdělávání a sdílení znalostí mezi univerzitními spolky.

Na červnové konferenci proběhly workshopy ve spolupráci s Českou asociací studentů psychologie na témata jako manipulace, stanovení cílů či efektivní komunikace. Budete s nimi dále spolupracovat? Případně na jaké jiné workshopy se lidé mohou těšit?

Spolupráce s Českou asociací studentů psychologie se nám velmi osvědčila, nejen při naší konferenci, ale i při dalších akcích pořádaných pod záštitou ESN Czech Republic. Již v minulých semestrech jsme měli v plánu začít společný projekt, který by měl studenty pomocí workshopů upozornit na potřebu péče o jejich mentální zdraví, ale uvidíme, zda se k tomu nápadu vrátíme a budeme mít dostatek zdrojů pro jeho realizaci.

Jaké se vám dostává podpory od olomouckých vysokých škol –  Univerzita Palackého (UP) a Moravská vysoká škola Olomouc (MVŠO)?

S Univerzitou Palackého máme dlouhodobě skvělé vztahy již několik let a stále se snažíme hledat nové způsoby, jak s univerzitou a hlavně se zahraničním oddělení spolupracovat. Historicky jsme vždy konference pořádali na půdě UP, ale tentokrát jsme se rozhodli oslovit MVŠO díky prostorám BEA Centra. I když se jedná o daleko menší a mladší školu, tak jsme se setkali s profesionálním a velmi vstřícným přístupem.

Právě na základě této konference jsme začali více spolupracovat s MVŠO a v současné době se jako ESN UP Olomouc staráme i o jejich zahraniční studenty, které se snažíme zapojit do komunity všech mezinárodních studentů v Olomouci.

Fotografie: Josef Botka

Vojtěch Gawlas

Výplňový text, než si autor doplní info.