Vyhledávání

Na nově opravené ulici, kávu nelze odříci

Probudila jsem se do pátečního rána v Olomouci, zásoby jídla z domova ty tam, a já měla neskutečnou chuť na vydatnou snídaní a dobrý šálek kávy. Správný důvod k objevení nového podniku, který by stál za zmínku. S mou dámskou společností jsme tentokrát navšívily Café 87, kavárnu sídlící vedle Muzea umění. A brzké vstávání rozhodně stálo za to, našly jsme totiž skvělé místo, kde jsme určitě nebyly naposledy.   

Když jsme se minulý týden procházely s děvčaty po okolí náměstí Republiky, zaujal nás chytlavý slogan na výloze Café 87 – „Na nově opravené ulici, kávu nelze odříci“. Okamžitě nás napadlo, že se o tom přesvědčíme samy a naše další zastávka pro páteční slunný den byla jasná. 

Říká se, že v jednoduchosti je krása a přesně takhle bych popsala samotný interiér. Vzdušný prostor, laděný do bílo-šedo-černé barvy na mě působil uklidňujícím dojmem, není přeplácaný kýčovitými dekoracemi, ale zároveň je útulný a návštěvníci se zde jistě cítí příjemně.

I když jsem ráno měla velkou chuť na kávu, nakonec jsem zvolila zázvorový čaj, který je mým dobrým společníkem během celého zimního období. Nemohly jsme se rozhodnout, jakou dobrotou naplníme svá hladová bříška. Nakonec jsme si objednaly míchaná vájička a šunkové tousty se sýrem a hermelínem. Jídlo nám přinesli během chvilky a my jsme se do něj s nadšením pustily. K toustům jsem navíc dostala i zeleninu, což mě velmi potěšilo, protože si ji dopřávám snad ke každému chodu, když mám tu možnost. Ze spokojených výrazů mých kamarádek jsem usoudila, že i jim chutná stejně jako mně. Hlavně díky tomu, že přestaly mluvit a naplno si snídani vychutnávaly. Pro příště by jistě stály za zkoušku i palačinky nebo vaječná omeleta, tím však výběr nekončí. Přesvědčit se můžete sami. 

Z původně zamýšlené chvilkové návštěvy, se stalo téměř dvouhodinové ládování. Po vynikající snídani jsme si na závěr nemohly odepřít sladkou tečku. Dezert, v podobě tiramisu a dortíku z bílé čokolády, byl znamenitý. Také bych ráda pochválila obsluhu. Slečna se první den zaučovala a nebyla na ní vůbec znát nervozita, naopak působila mile, vstřícně a ve všem nám vyhověla stejně jako zbytek personálu. Žádné znuděné a otrávené obličeje, ale sympatičtí lidé, kteří mi svým úsměvem zpříjemnili zbytek dopoledne. Spokojené, najezené ženské s plnými břichy k prasknutí. Co víc si přát, první prosincový den nemohl začít lépe. 

Pokud i Vy stojíte o pravý snídaňový zážitek, Café 87 je tou správnou volbou. 

Spoluautor: Gabriela Sýkorová

Foto: Gabriela Sýkorová
Doplňující foto: oficiální facebookové stránky Café 87

Simona Šustková

Studentka žurnalistiky + televize a rozhlasu. Věčně pozitivně naladěná. Blázen do filmů, knih a astrologie.