Vyhledávání

Na jevišti se hulilo i tančilo aneb J.A.R. v Účku

Olomoucký koncert J. A. R. označovalo vedení U-klubu za vrchol podzimního programu. Potvrdila to jak návštěvnost, tak výkon, jaký kapela na živo předvedla.V médiích se objevily fabulace, tvrdící, že zpěvák J.A.R. Dan Bárta do Olomouce nedorazí. Klub ale novinářskou kachnu záhy dementoval a Bárta s kapelou skutečně vystupoval. Fanoušci se oznámením nenechali zviklat a dorazili ve velkém. „Dneska jsme ho přemluvili, ale jestli s námi pojede zítra do Bratislavy, to už nikdo neví,“ řekl s úsměvem zpěvák Michael Viktořík alias Vrtulník Majkl Ví.

 

Kapela je právě na turné s novým CD „Dlouho hrající děcka.“ Název odpovídá průběhu koncertu. Pražská funk rocková desítka vznikla 17. listopadu 1989. Brzy dvaadvacetiletá J. A.R. se chová jako správně rebelující vysokoškolačka. Baví se, nebojí se vyjádřit, co si ve skutečnosti myslí a je jí jedno, co si o tom budou myslet ostatní. Důkazem jsou texty kapely, na koncertě to doložilo Viktoříkovo tričko „Fuck people“ a hulení marihuany na pódiu.

Formace zahrála songy z nového alba i starší profláklé hity. Majkl Ví si neodpustil malé popíchnutí Moraváků. Předtím, než přišla píseň „Potomek Prahy,“ se ptal „Tady jsme v Češi, že? “ Pumpoval dav k odezvě a bavil se jeho nesouhlasným pískotem. „Jo, počkat, vy jste Moraváci!“ Za tu show, jakou J.A.R. předváděli, jim ale i zarytí moravští patrioti museli odpustit.

S přídavkem na sebe kapela nechala čekat. Z první řady bylo vidět zpěváka Otu Klempíře, jak natahuje uši a počítá, jestli už hluk v sále dosáhl požadované hladiny decibelů. I tak ale skupina koncert prodloužila jen o dvě písně.

Při té úplně poslední se na pódium vloudil jedenáctý člověk. Slečně z první řady přišel parket malý, proto směle vylezla nahoru a tančila okolo muzikantů. Hudebníci se tvářili zprvu rozpačitě, ale dívka je svou spontánností odzbrojila a na tvářích jim vykouzlila pobavený úsměv.

Na další výzvy k prodloužení koncertu už kapela souhlasně nezareagovala. „Leda byste zaplatili další padesátku, “ smál se Viktořík. „Tak zase za rok,“ rozloučil se s publikem.

[gallery link="file"]