Vyhledávání

Mňága má ráda Olomouc, Olomouc má ráda Mňágu

Příjemnou atmosféru navodil středeční koncert skupiny Mňága a Žďorp, jejich hudba rozvlnila všechny návštěvníky U-klubu. Kapela si vystoupení užívala a svou radost z hudby šířila z pódia i mezi své fanoušky. "Jsme rádi, že nás milujete. My vás totiž taky milujeme!" i to zaznělo během večera z pódia.

Libé tóny se rozléhaly Účkem a snad všichni přítomní zpívali s kapelou. Pro mnohé fanoušky Mňágy znamenají jejich písně asociaci s létem, protože je oblíbenou festivalovou kapelou. Koncertu vlastně není co vytknout, byl dobře ozvučený, zpěvu bylo skvěle rozumět, zkrátka příjemná show, ze které odcházeli všichni s úsměvem. Tak tomu na koncertech má být!

dsc_0900a

Jeden z fanoušků se s námi podělil o své dojmy z večera: „Mňágu mám rád a už jsem na nich byl několikrát. Pokaždé si rád zazpívám jejich písničky. Hodně mě potěšily předělávky písniček, které jsou v originále pro zpěvačku a hlavně celý přístup členů kapely je takový správně lidský, je vidět, že je baví to, co dělají, “ říká Míra.

Po vystoupení jsme pro vás vyzpovídali kytaristu Martina Knora.

Co říkáte na dnešní koncert? Jednoduše - byl super, užili jsme si to.

Do Olomouce jezdíte pravidelně, jak se vám tu koncertuje? Olomouc je popravdě taková naše jistota, že se tu bude hrát dobře a lidi dorazí.

Jak jste spokojený s počinem Mňágy k 25. narozeninám, tedy recyklováním písní? Za sebe musím říct, že jsem velmi překvapen, že to oslovené kapely neodflákly. Snažily se a je to dobré. Baví mě třeba předělávka od Kryštofů. Nebo slovenská kapela Sto múch, která předělala naši písmičku Tajný plán. Text přeložili do slovenštiny a vznikla z toho opravdu roztomilá písnička.

Úctyhodných pětadvacet let, to si zaslouží jistě ještě něco jiného. Máte v plánu další počin? V létě by se určitě mělo dít něco na fesťácích, především na Colours of Ostrava a na Sázavafestu. Tam by se měly dít zajímavé akce s lidmi a kapelami, které se už účastnili recyklování písní.

Chtěl byste nakonec něco vzkázat olomouckým fanouškům? Určitě bych jim rád poděkoval. No a ať chodí na muziku, to je jedno na jakou, ale ať chodí!

[nggallery id=17]

A co jsme se dozvěděli od pořadatele koncertu, Michala Štěpánka?

Jaká je spolupráce s kapelou Mňága a Žďorp? Dobrá, jsou to profesionálové. Mají jasné požadavky a pro nás jasné věci, které máme splnit.

Koncertuje Mňága v Olomouci často? Je to taková stálice naší scény, hrají tu víceméně alespoň jednou za rok.

Takže se spolupráce s touto kapelou osvědčila? To je jasné, to je vidět už při koncertu. Fanoušci na Mňágu reagují dobře a užívají si jejich hudbu.

Foto: Anežka Jakubcová