Vyhledávání

Mňága dostala Učko do varu

Kdo vyrazil ve středu 12. března do Učka, rozhodně nelitoval. Mňága a Žďorp to tam totiž rozjela přesně tak, jak jsme u téhle partičky zvyklí. Každoroční koncert Mňágy na olomoucké scéně se stal již tradiční záležitostí. Není proto překvapením, že i tentokrát na něj čekal plný sál nedočkavých fanoušků.

DSC_4380

A že na sebe pánové z Valmezu nechali chvíli čekat. Půl hodiny po avizovaném začátku vystoupení zelo pódium stále ještě prázdnotou a v sále se ozývalo nervózní pískání. Když však krátce po půl deváté vyběhli členové kapely zpoza tmavých závěsů, davy šílely a jako by bylo zpoždění rázem prominuto. „Jsme rádi, že můžeme první koncert letošního roku odehrát právě zde,“ zvolal na úvod Petr Fiala a už se rozezněly první akordy, které patřily songu Písnička pro tebe.

DSC_4458

Fanoušci na nic nečekali a začali pařit v rytmu známých melodií. Mňága dostala publikum do varu téměř okamžitě, a tak už během druhé písně zpívali všichni přítomní z plných plic, že svět je jenom hodinový hotel. Jejich sbor téměř přehlušil samotného zpěváka.

Kapela přijela ve výborném rozpoložení. Hudebníci se celý koncert usmívali, dováděli a předváděli taneční kreace, za které by se nemusely stydět ani mnohem mladší ročníky. O dobrou náladu se Mňága dělila se skotačícím publikem a to zpívalo, tančilo a skákalo o sto šest. „Olomouc je hlavní město světa!“ ocenil fanoušky zpěvák Petr Fiala, který od nich stál pouhých pár centimetrů. I to způsobilo velice přátelskou atmosféru, která v sále po celou dobu koncertu panovala.

DSC_4419

Během vystoupení vytáhla sedmičlenná kapela ze svého repertoáru většinu z nejznámějších hitů. Zazněly ale i čtyři skladby z připravovaného alba, které se bude natáčet až v dalekém Pekingu a ponese název Made in China. Na několik písní se k mikrofonu postavila také manažerka skupiny a manželka frontmana Zuzana Fialová.

Mňága se s Učkem rozloučila pár minut po desáté hodině, ale odešla jenom symbolicky. Nebyl by to pořádný koncert bez přídavku, který si publikum doslova vyřvalo, vypískalo a vydupalo. Kapela se tedy vrátila a se slovy: „Dáme ještě dvě a pak se uvidí,“ nadělila fanouškům další porci muziky.

Ze dvou bylo nakonec písní pět, a i tak věřím, že jsem nebyla jediná, kdo zalitoval, že už koncert končí. Nedalo se z něj však odejít jinak, než s úsměvem na rtech. Mňágo, tak příští rok zase v Olomouci na shledanou! 

DSC_4465

DSC_4728

DSC_4760

Foto: Vojta Zálešák