Vyhledávání

Mít kde pít: Kultovní Ponorka

Jen velmi těžko najdete v Olomouci hospodu s historií pohnutější a prostředím undergroundovějším, než má právě Hospoda U Musea, neboli „Ponorka“. Ta je už po dlouhá desetiletí útočištěm nejen pro štamgasty a žíznivé kolemjdoucí, ale také pro básníky či hudebníky, kteří propadli této olomoucké undergroundové svatyni.

Již samotné vchodové dveře působí odlišně od všeho ostatního, co můžete znát. Troufám si tvrdit, že jste ještě nikdy nikam nevstupovali dveřmi, jakoby vyříznutými z pravé kovové ponorky. Celý interiér je situován do bílé a zelené barvy a je doplněn stylovými dekoracemi, jako jsou lodní šroub či plakát s náhrobkem. Za zmínku stojí také nápisy nad dveřmi záchodů – namísto anglického WC staré dobré dvě nuly.

V Ponorce se točí Staropramen ve všech možných variantách, jako jsou například Staropramen Nefiltrovaný nebo Staropramen Lemon. Obsluha v ponorce je příjemná a podle neoficiálních informací může být samostatně platící slečně část útraty odpuštěna, pokud dokáže patřičně zapůsobit na hospodského.

Neodpustili jsme si při návštěvě provést malý pokus. Okamžitě po vstupu do Ponorky jsme stopovali čas, za který se obsluha dostala k nám, a také čas, za který jsme své objednávky dostaly. A výsledky? Hospodský se k nám dostal a my si objednali již za osmačtyřicet sekund. A za další dvě minuty jsme měli své objednávky na stole. Nutno dodat, že jsme Ponorku navštívili ve všední den kolem sedmé hodiny večer a že byla poloprázdná. Ovšem dalších dvacet minut si nás nikdo nevšímal.

Dámské toalety z pohledu Denisy Gumbírové: Dámské záchodky v Ponorce nejsou nóbl záležitostí, ale člověk si je zapamatuje. V první místnůstce je velká mísa, která se používá při uklízení. V pozdních nočních hodinách, ale není neobvyklé potkat slečnu, která ji nedokázala správně identifikovat. V samotné kabince vás nejvíc zaujmou dveře. Jsou totiž popsané různými vzkazy a sděleními s vysokou informační hodnotou. Prkénko bylo špinavé od nějaké zvláštní černé látky, ale aspoň tam byl toaletní papír.

Pokud toužíte po nevšedním zážitku a dobrém pivu, přejete si vnímat undergroundovou atmosféru let minulých, nebo jsou pro Vás bary spolu s diskotékami jiným světem, určitě si vyčleňte volný večer a Ponorku navštivte.

[gallery link="file" orderby="title"]