Vyhledávání

Míša David přijel potěšit své fanoušky i do Olomouce

Olomoucký koncert Michala Davida je (konečně) za námi. Pro někoho dlouho očekávaná akce pro jiné vrchol všeho nevkusu. Záleží na individuálním názoru! Pokud tohle zrovna není váš šálek kávy, nezoufejte, vždycky se děje něco dalšího, co vám bude sedět lépe.

Z mého pohledu šlo o příjemnou událost vhodnou pro všechny bez jakýchkoli věkových omezení. A v praxi to tak také vypadalo, protože se dostavilo úžasné množství fanoušků (nebo lidí, kteří nevědí co s penězi). Zimní stadion se už více než hodinu před začátkem začal plnit návštěvníky každého věku i pohlaví. Dorazili děti, mládež v hojném počtu, starší i staré páry a spousta vřískajících slečen.

Koncert začal s „módním“ zpožděním přesahujícím akademickou čtvrthodinku. Manažer celého koncertu, moderátor a Michalův hlavní poskok, už předem diváky upozornil, že koncert začne s desetiminutovým zpožděním. Digitální hodiny na pódiu neúprosně odpočítávaly ubíhající čas. Po deseti minutách už byl (téměř) celý zimní stadion napnutý k prasknutí, když na scénu vběhnul moderátor a za doprovodu reprodukované taneční hudby roztleskával publikum před příchodem hvězdy a kotel přímo pod pódiem učil jak správně mávat do tempa, protože jak řekl: „Michal to bude chtít vidět.“ Po desetiminutovém trénování skandování, kdy se velká část fanoušků ukázala jako lehce cvičitelné ovce, se konečně začalo něco dít – nastoupila doprovodná kapela a nakonec i sám Michal David, doprovázený někdy až hysterickým ječením fanynek, a bez dlouhého protahování spustil.

Alespoň pro mě velkým zklamáním byl slibovaný videohost – Lucka Vondráčková. Pod pojmem „videohost“ jsem si představovala něco jako pozdrav přes webkameru nebo společnou píseň s Luckou přes oceán, promítanou na velkém plátně v pozadí pódia. Ve skutečnosti šlo pouze o promítnutí klipu nové písně Míši a Lucky Byla to láska, aby se v mezičase mohl zpěvák převléct. I když nevím, jestli byla nutná tak zásadní změna outfitu (z černo-červené kombinace na červeno-černou). Po této pauzičce a čekání „co bude dál“ přišel na řadu skutečný host – italská skupina DaMiChi. Ještě než spustili, bouchnul si Michal šáňo a pokřtil svoji novou desku, vydanou k výročí narozenin a především k jubilejním třiceti letům na hudební scéně.

Po pomalejší první části koncertu, po převlečení a křtu alba, se pařba konečně rozjela a Michal sázel jednu disco pecku za druhou. Nechyběly hity jako Colu, pijeme Colu, Discopříběh nebo Céčka a z pomalejších třeba Nenapovídej či Pár přátel stačí mít. Jako přídavek po velkých ovacích následovaných po písni Non stop, dopřál Michal David divákům tři bonusové písně, mezi nimi i „retro“ vzpomínku na spartakiádu s písní Poupata.

ČTĚTE TAKÉ: Přijďte s námi oslavit znovuzrození Heleny v krabici!

Pro mnohé posluchače byly nejlepší songy ty, které nepatřily Míšovi – jako úvodní DJ Bobo a podobné taneční pecky. Ať už fanoušek či nikoli, na konci koncertu tancovali a skandovali téměř všichni, což však nemusela být zpěvákova zásluha, ale pouze vina neskutečné zimy na stadionu. Můj zážitek z celého koncertu kromě chladu kazily i rozdivočelé fanynky neklidně „stojící“ opodál. Když už nerušily Míšův zpěv svým ječením, tak ohrožovaly kolemstojící návštěvníky hořícími zapalovači nebo svými tanečními kreacemi. Ale to už je běžné asi na všech podobných akcích.

A jedna poslední kritická poznámka na konec: jsme právem nazýváni národem pivařů, naše celková spotřeba je obrovská a chuťové pohárky si koncerty již automaticky spojují s plastovým kelímkem plným pěnivého moku. Co na tomhle nechápou pořadatelé a cateringové společnosti mně osobně nedochází. Bohužel, pít umíme, ale čepovat nikoli. Pomalá, nepozorná a vcelku neschopná obsluha a nekonečné fronty jsou již tradicí a ani Davidův koncert nebyl v tomto výjimkou.

Jestli byl koncert skutečně potěšením, ať si rozhodne každý sám za sebe. Jen malé doporučení pro příště (jestli nějaké příště bude) – chtělo by to méně mluvit, více zpívat a neplést na koncert cizí písničky.

  [gallery link="file" order="DESC"]   Další foto z koncertu najdete na stránkách Párty Olomouc.