Vyhledávání

MENZA: Tuhá krůta a téměř mrtvý salát

Tak jsem opět skočila do menzy na oběd a potvrdil se mi dojem z předchozího týdne – totiž že se menza skutečně lepší. Něco opravdu nepoživatelného by tam dneska člověk těžko pohledal, většina jídel je tak nějak „v pohodě“, některá jsou dokonce vyloženě dobrá, ale… nakonec je tam vždycky přece nějaké to ale.

Jako masové jídlo jsem si objednala krůtí plátek z domácí udírny s dušenou rýží. Málokdy se rozhodnu dát za jídlo téměř 50 korun, takže má očekávání byla velká. Už když jsem ale usedala ke stolu, napadla mě jedna věc. Menza má vlastní udírnu?! Asi těžko. Co to tedy znamená? Maso se udilo někde jinde (bůh ví kdy) a teď mi ho akorát ohřejí a bude vysušené. Takže jsem byla zklamaná, ještě než jsem vůbec ochutnala.

Opět však musím přiznat, že jídlo nechutnalo špatně, krůtí maso mělo tu pravou zauzenou chuť a krásně vonělo, ale opravdu bylo tuhé. Člověk pak dá raději přednost obyčejnému pečenému kuřeti, když ví, že bude čerstvé a měkké, než aby si dal uzenou krůtu, která sice zní lákavěji, ale ve výsledku to není ono. Achjo, fakt mi to bylo skoro líto.

DSC_0050

Krůtí plátek z domácí udírny, dušená rýže, obloha, nápoj: 46,-
Hodnocení: 60%

 

Z vegetariánské nabídky jsem tentokrát vybrala čočkový salát s celozrnným pečivem. A menza si to u mě opět předem trochu zkazila. Když jsem si Isicem odpípla objednávku, rovnou mi dali už připravený salát. Neservírovali ho přede mnou, jako ostatní jídla, ale byl už nachystaný na talíři.  Veškeré čočkové saláty, které si ten den někdo objednal, byly takto kompletně nachystané a vyskládané na poličce nad ohřevnými mísami s ostatním jídlem, z kterého šla horká pára přímo na studené saláty.

Je mi jasné, že všechna přílohová zelenina musí být dopředu nakrájená, aby se s tím kuchaři nemuseli otravovat během servírování ostatních pokrmů, ale myslím si, že by se nic nestalo, kdyby ji i se salátem dali do chladicího boxu (ano, mají ho a dokonce hned po ruce) a nandali to na talíř, až když si pro jídlo přijdu.

Na celé věci mě štve to, že salát byl opravdu výborný, ale jen proto, že jsem přišla v brzkou obědovou hodinu. Čekala jsem obyčejnou vařenou čočku, ale nakonec do ní zamíchali i strouhané zelí, papriku a kukuřici, zeleninová obloha byla bohatá a s pečivem to šlo skvěle dohromady. Zároveň ale vím, že přijít o dvě hodiny později, salát by byl už zvadlý a teplý. Ach, menzo, menzo.

IMG_1530

Čočkový salát, celozrnné pečivo 2x, obloha, nápoj: 35,-
Hodnocení: 85%

 

Foto: Barbora Navrátilová
            Dominik Opálka