Vyhledávání

MENZA: Těstoviny Orient? Vtip!

Minulý týden jsem si objednávala oběd s myšlenkou, že konečně musím zabruslit i do studentských tipů. Od začátku semestru, kdy tato menzovní novinka v podobě levných tipů spatřila světlo světa, slýchávám kladné ohlasy ze strany studentů na tyto zmíněné finančně nenáročné pokrmy. Vybrala jsem si těstoviny s přídavkem Orient za 23 korun. Jak se říká risk je zisk, a tak jsem se odhodlala zkusit pochutinu vyhlížející jako mantra pokrmů z exotických dálek. 

[caption id="attachment_23346" align="aligncenter" width="450"]Studentský tip: Těstoviny Orient Studentský tip: Těstoviny Orient[/caption]

U vizuálního vzhledu bych začala oblíbenou pasáží z filmu Kulový blesk: "Máte sklep? A mohla bych ho vidět?" S aluzí na frázi ze zmíněného filmu a s nejistotou jsem pohlédla na pokrm, který mi přistál na talíři: "Máte těstoviny Orient? A mohla bych je vidět?" Tato myšlenka mi prolétla hlavou jen co jsem spatřila kukuřici, hrášek a mrkev na těstovinách typu vrtule zasypané nastrouhaným eidamem. 

Známky něčeho orientálního jsem zpozorovala až při ochutnání, kdy jsem ucítila kari koření. Vyvěsme vlajky! To je jádro pudla celého obědu. Chcete mít těstoviny Orient? Přidejte kari koření! Ostatní suroviny jako od babičky ze zahrádky? Nevadí. Nicméně co bychom chtěli za lidovou cenu 23 korun. V tomto ohledu je zbytečné lámat si hlavu s názvem pokrmu. Abych shrnula mé pocity z výše popsaného jídla, musela bych zaobalit chutě do tří slov: vágní, jalové a neorientální. Za ty prachy oběd obstál, i když příště bych si radši dala vylepšenou verzi, která by byla i o pár korun dražší.

Studentský tip: Těstoviny Orient (kari, zelenina, kukuřice, sýr), nápoj: 23,-

Hodnocení: 30 %