Vyhledávání

MENZA: Když vegetariánská náhražka masa chutná lépe než skutečný vepřový plátek

Po týdnu jsem tady opět s pravidelnou recenzí jídla z menzy. Tentokrát jsem si z vegetariánské nabídky vybrala robi nudličky. Masová volba byla předem jasná, protože pocházím z Rožnova pod Radhoštěm, takže když se na jídelníčku objevil vepřový plátek s přízviskem „valašský“, okamžitě jsem chtěla využít možnosti připomenout si pokrm rodného kraje.

Ukázalo se, že v mé domovině by však nad takovým jídlem spíše zaplakali (a možná ho i museli zapít štamprličkou slivovice na spravení chuti). Vepřový plátek po valašsku s vařenými brambory by čest mému kraji asi rozhodně neudělal. Brambory chutnaly na menzovní poměry sice dobře, ale maso bylo tuhé a tak suché, že to dokonce ani omáčka nemohla zachránit. U nás na Valašsku o takovém masu říkáme, že pocházelo asi z hodně starého vola.

Z omáčky, která měla podle jídelníčku obsahovat žampiony, kopr a smetanu, se vyklubala klasická univerzální hnědá omáčka, ve které jsem stěží napočítala tři žampiony. To však nebylo to nejhorší. Celou čtvrtinu talíře zabírala mrkev. Nastrouhaná. Syrová. Mrkev…! Tu my u nás nedáváme ani prasatům, takže potřebu jíst ji k masu a bramborám opravdu nemáme. Takže v rámci udržení valašské hrdosti – podtrženo, sečteno – si u nás menza tentokrát vyvařila jen 30% ze sta.

11031078_997682806927319_1165549083_o 

Vepřový plátek po valašsku (žampiony, kopr, smetana), vařené brambory, obloha, nápoj: 39,-
Hodnocení: 30%

 

Robi nudličky jsou pro mnoho lidí velkou neznámou, pro vegetariány je to však jedna z nejoblíbenějších náhražek masa. Na první pohled je velmi jednoduché si ji splést s běžným vepřovým, ale i po ochutnání by nikdo nevěřil, že nudličky nejsou z masa, ale ze směsi pšenice, klíčků a červené řepy.

Jako přílohu mi k nudličkám dali divokou rýži. Moc nechápu, co na ní bylo divokého, každopádně to asi znamenalo, že mezi klasickou bílou rýží občas najdu zrníčko rýže černé. Co však musím poznamenat je, že porce byla prostě MEGA! Transport jídelního tácku od výdejního okýnka ke stolu jsem prováděla s velikou opatrností. Musela jsem postupovat krok-sun-krok a stačilo tácek jen mírně naklonit, a z jedné strany talíře se začala sesouvat lavina rýže a z druhé strany tekla jemně pikantní omáčka. Porci jsem sice neměla šanci dojíst, ale musím uznat, že jsem si opravdu pošmákla!

IMG_1518

Robi nudličky pikantní (feferon, kapie, pórek), divoká rýže, obloha, nápoj: 33,-
Hodnocení: 90%

 

 

Foto: Barbora Navrátilová