Vyhledávání

MENZA: Hlavně když se zažene hlad

Není nad krásné letní počasí, zmrzlinku místo oběda, možnost vypít si vínko na lavičce v parku a celkově nad léto obecně není. Člověk pak ani nemá hlad. Ovoce i zelenina nestojí týdenní kapesné a častějším problémem je spíš žízeň. I tak je samozřejmě zapotřebí dát si občas něco teplého do žaludku. Já, jelikož teď bývám v knihovně jako doma, věděla, že si zajdu do menzy na rektorátu. Byla jsem tam hned dva dny za sebou a pokaždé jsem se těšila, jelikož obě jídla měla skvělý název. Mé nadšení však opadlo hned, jak jsem uviděla paní kuchařku házet pokrmy na talíř.

V úterý jsem si zvolila pikantní duo na brusinkách a víně společně s opékanými bramborami. Na talíři mi přistála podivná omáčka, ve které se brusinky fakt nedaly identifikovat. Byla až nechutně mastná s moučnou pachutí. Nudličky z hovězí roštěné byly tuhé a celkový dojem nezachránily ani dva miniaturní kousky kuřete, které se válely jen tak bokem. Nejedla jsem celý den, což byl důvod, proč jsem jídlo rychle a s nepříliš velkou chutí spořádala. Tehdy jsem se opět utvrdila v přesvědčení, že poutavý název jídla nemusí vždy znamenat skvělý výsledek.

To bych nebyla já, abych nedávala druhé šance, a proto jsem se den poté vypravila do menzy na kuřecí steak s broskvovou omáčkou. Představa, že bych si místo klasické noční můry pana Pohlreicha dala alternativu ve formě broskvové omáčky třeba v kombinaci se smetanou, se mi moc líbila. Zde jsem byla snad ještě více zklamaná. Čekala jsem krémovou, příjemně sladkou omáčku lahodící s masem. Čekalo na mě dobře okořeněné, avšak suché maso zalité prazvláštní vodnatou omáčkou. Ta barvou připomínala spíš žlutou vodu, která nám občas teče z umyvadla na kolejích, rozhodně ne něco, co by se dalo vůní přirovnat k broskvím. Jako přílohu jsem si dala rýži a i když jsem ji měla v menze už mnohokrát, tak zrovna teď byla převařená. Neslaná, prostě mi fakt nejela a k omáčce vůbec neseděla. K obědu jsem si objednala ještě brokolicový salát s rajčaty a jogurtem, protože mám brokolici moc ráda. Světe div se, ale i když salát nevypadal vzhledově vůbec dobře, tak chuť byla skvělá. Teda alespoň mě chutnal tento salát víc než celé hlavní jídlo. Jídlo z denní nabídky tedy hodnotím hodně špatně, a to číslem 4. Opravdu jsem snad nikdy v menze horší jídlo nejedla a doufám, že už ani jíst nebudu. Oproti tomuto dávám salátku takovou příjemnou malou jedničku.

Kuřecí steak s broskvovou omáčkou, příloha, obloha, 47 Kč, konečná známka: 4

Petra Besedová

Stále ještě studentka žurnalistiky na UPOLu, se zájmem v hudbě, četbě, špatných filmech a dobrém jídle.