Vyhledávání

Menza: Dneska nic moc, roštěnko

Současné období by se dalo popsat jako příjemně hysterické. Blíží se zkoušky, ale konečně jsme se dočkali tepla. Jelikož se nám pomalu ale jistě přibližují i ty prázdniny, většina z nás hodlá hubnout do plavek, aby pak byla u vody přitažlivá a mohla se přiblble fotit na Instagram. No, já k vodě nechodím, ale také hubnu. Zatím neúspěšně. Každopádně jsem omezil příjem potravy a tento týden jsem zašel do menzy jen jednou. Respektive měl za celý týden jeden oběd. A myslíte, že stál za to?

Roštěná uherská (hovězí maso, lečo, rajčata, mouka hl., feferon), příloha, obloha

Jak jste si asi všimli, minulý týden za mě vzala menzu kolegyně. Nějak jsem nestíhal. Takže jí ještě jednou děkuji. Každopádně, tento týden jsem si čas našel a jak je mým krásným zvykem, zašel do menzy v den deadlinu. Sluníčko svítilo, bylo mi teplo a o veselou náladu bylo také postaráno, jelikož mi zrovna přišlo ubytovací stipendium. Po dvou neúspěšných pokusech, kdy mi propadly dva obědy, jsem s pocitem uhlobarona vkročil do výdejny Křížkovského. Lidí relativně málo, takže najít místo kolem dvanácté hodiny nebyl problém. Paní u výdeje jsem poprosil o vařené brambory a s roštěnou uherskou jsem se vypravil ke stolu. Asi si říkáte, proč je slovosled názvu jídla trošku zvláštní. No, já taky, ale to je problém menzy.

K prvnímu obědu tohoto týdne jsem si načepoval slazený nápoj a usedl ke stolu. Jak je zmíněno v perexu (to tučné písmo nad fotografií), snažím se hubnout. Má dieta je mírně drastická, leč prostá. Prostě nejím. Anebo spíš na jídlo nějak nestíhám myslet. No a tím pádem prostě nejím. Mimochodem, pokud si toto čtete, pravděpodobně teď běhám. Hodlám totiž oprášit svou starou běžeckou kondici. V opačném případě sedím po nějakých čtyřech letech u zubního lékaře. Minulý týden jsem se dozvěděl, že jdu na preventivní prohlídku. Ze strachu ze zubaře jsem si dokonce koupil i nějakou speciální ústní vodu. Samozřejmě jsem si neuvědomil, že aplikace ústní vody před jídlem jaksi pokazí jeho chuť. Takže pojďme na to.

O oblohu se postaralo tradiční zelí a paprika. Vařené brambory špatné nebyly. Jak by taky mohly, když jsem nejedl nic jiného. Směs k masu zachutnala. Taková pikantní a lečovitá. Alespoň z toho, co jsem po ústní vodě cítil. Sice jsem měl pocit, že kuchařkám ujela ruka při solení, ale odpouštím jim. Nápoj chutnal po ústní vodě také zajímavě. Připomínal mi nějaké bonbony z dětství.  No, a teď přejdeme k tomu nejlepšímu, což je maso. Chápu, že hovězí bývá poměrně tužší než třeba kuřecí, ale co si ze školy pamatuju, tak roštěnec by měl být jemnější. Tady to ovšem neplatilo. Maso bylo ochucené dobře, bohužel tuhé jak bota. Nechť se na mě menza nezlobí, ale chvílemi jsem nevěděl, jestli žvýkám maso nebo kristusku. Slovy jedné známé věštkyně: „velký špatný“. Z celého oběda mi posloužily pouze ony brambory. Vskutku smutný oběd.

Jak rád říkám, vše zlé je pro něco dobré. Ano, sice jsem vyhodil šedesát korun oknem a ano, jídlo stálo za ****, ale aspoň jsem se prošel a nepřejedl se. Dieta může směle pokračovat dál. Tak zase někdy.

Roštěná uherská (hovězí maso, lečo, rajčata, mouka hl., feferon), příloha, obloha, 59 kč, konečná známka: 4

Michal Bajnok

Cimrmanovský přízrak hrající si na novináře. Jsem nepříjemný, údajně kulhám a rád křičím na lidi.