Vyhledávání

Menza: Čínské nudle čínské nebyly!

Když jsem v minulém týdnu toužila vyšmátrat opět nějakou lahůdku v menzovní nabídce, narazila jsem na asijskou oblíbenou pochutinu - čínské nudle se zeleninou s přídavkem studentský tip. Takzvané čou mein jsou restované nudle, na které narazíte v každé čínské restauraci. Pro hodně lidí - i pro mě - je tradiční čínská příloha oblíbenou pochoutkou. Dá se orestovat se vším možným i nemožným. Základem však zůstává správné dochucení. A tak jsem se nemohla dočkat na porovnání nudlí z asijské restaurace a z menzy. 

[caption id="attachment_22495" align="aligncenter" width="600"]Čínské nudle se zeleninou a hlávkový salát se slaninou. Čínské nudle se zeleninou a hlávkový salát se slaninou.[/caption]

Do tradičního pokrmu patří například sójová a rybí omáčka. Na nudlích z menzy jsem však nezaregistrovala ani jednu z nich.  Na druhou stranu musím říci, že nudle byly dobré. Sice slovo čínské se objevilo pouze v názvu, ale i tak podle mého soudu byly chuťově vyvážené. Hlavním faktorem byla i cena. Za 23 Kč  byla porce velká a nenapadá mě žádné jiné místo, které by s poměrem ceny a velikosti porce menzu překonalo. Měla jsem problém oběd dojíst, opravdu mě překvapilo množství, jenž mi na talíři přistálo. Zelenina (opět z mrazáku) nebyla ničím výjimečná, ale neurazila. Zkrátka jídlo asijskou specialitou nebylo, ale bez nadsázky se dalo sníst ke spokojenosti chuťových pohárků.

Aby zeleniny nebylo dneska málo, dala jsem si i hlávkový salát se slaninou. Popravdě, kdybych osmaženou slaninu v salátu neměla, nezlobila bych se. Kupodivu však mnoha lidem kombinace salátu se slaninou chutná. Nebudu zmíněnou situaci více rozpitvávat, zkrátka slaninu jsem odsunula do pozadí.  Za ty prachy byl oběd průměrný, ale hladová jsem nezůstala a ušetřila jsem i nějakou tu kačku na příště. A nakonec opět musím poděkovat jídelně na rektorátu za bezplatnou kávu, o které, jak jsem zjistila, moc studentů neví.

  1. Čínské nudle se zeleninou, nápoj: 23,-
  2. Salát hlávkový se slaninou: 15,-

Hodnocení: 50 %

Kdybyste měli na čínské nudle jiný názor, nežli já, nebojte se "zakritizovat" si do komentářů. A pokud víte o nějaké lahůdce z menzy a bojíte se ji ochutnat, napište Heleně také. 

Foto: Tereza Bernatíková