Vyhledávání

Menza: Cesta do hlubin študákovy kapsy

Čas se nám krátí. Jsem plně přesvědčen, že ho využíváte moudře. Ten můj, konkrétně v pátek, vypadal následovně: ráno návrat domů, snídaně, spánek, nákup a menza. Takže produktivita přiměřená studentovi před zkouškovým. Každopádně mi byl vesmír nakloněn a celý den jsem zhodnotil pozitivně. Jedním z nejdůležitějších bodů byla právě menza. Proč? Čtěte.

Přes víkend jsem zůstal v Olomouci. Nejprve na kolejích, pak na společném bytě. Sám. Takže boží klid. Pátek byl obzvláště krásný. Příjemné probuzení, venku relativně hezké počasí, královská snídaně zahrnující šest vajec na cibulce se slaninou, tři rohlíky a pivo. Tohle já můžu. Po snídaní následoval další spánek, protože proč ne? No a pak konečně přišla na řadu menza. Absolutně jsem nevěděl, co mě čeká. Vepřová kapsa studentská mi znělo jako poměrně chudé jídlo. Uznejte sami, že naše kapsy také nejsou nic moc... A ejhle, pravý opak. Hned u výdeje jsem zpozoroval mého oblíbeného pracovníka menzy. Proč oblíbený? Je to takový familiární člověk. Všem tyká (já jemu taktéž) a celkově má vše na háku. Něco jako já. Při otázce, jak taková studentská kapsa vypadá, mi ukázal pěst a řekl, že nějak takhle. Ok, takže příloha brambory. Možná by k tomu více pasovala rýže, ale to vem čert. Opět nezmiňuji pití. Proč? Koupil jsem si nový sirup a chtěl ho vyzkoušet. Ano, zní to poněkud dementně, ale v tu chvíli mi to tak nepřišlo. Toho si nevšímejte.

Tipy menzy: Vepřová kapsa studentská (uzenina, pórek, hrášek, vejce, mouka hl.), obloha

Nebudu to prodlužovat, prostě jsem byl nadšen. Fakt, že jo. Obloha zahrnovala široký zeleninový kolorit v podobě zelí, rajčete, okurky, pórku, i ten kousek papriky se našel. Takže do mě zelenina padla jako první. Co brambory? Pohoda. Vzpomněl jsem si na oběd, kdy mi na talíři přistála celá brambora. Samotný závitek byl naplněný šunkou, hráškem a vejcem. Jednoduché, ale chutné. I maso bylo dobré. Kořeněné akorát, vyváženost chutí, prostě paráda. A samotná porce nezarmoutila. Snědl jsem vše a chvílemi uvažoval, že poprosím mého oblíbence, jestli by mi nepřidal.

Opravdu mohu říct, že páteční jídlo v menze uzavřelo můj akademický týden na výbornou. S radostí si dám študáckou kapsu i příště. Tady se potvrdilo, že studenská kapsa není zas tak marná, jak si většina z nás myslí ;)

Vepřová kapsa studentská, 43 Kč, konečná známka: 1

Michal Bajnok

Novopečený šéfredaktor Heleny v krabici. Poznáte mě podle vojenské bundy, lehkého kulhání a knihy, kterou pročítám někde u piva.