Vyhledávání

Medvídek Pú, barvičky a ovečky aneb Jak bydlí slečny s duší malých holek

V dalším díle našeho seriálu o studentském bydlení jsme zavítali do mého bytu. Bydlení se šesti dalšími dívkami v relativně malém prostoru je občas dosti stresující, ale dá se to přežít. Výhodou bytu je jeho umístění v centru a docela nízký nájem. Na fildu to máme deset minut, na přírodovědu jen pět. Z oken koukáme přímo na tržnici, ale stačí ujít pár metrů za roh a ocitneme se v zelené náruči parku.

Chodbu máme propojenou s kuchyní, nejspíš proto, aby bylo v pokojích více místa. To však jde poznat jen u našeho pokoje, ostatní spolubydlící ho mají oproti nám třetinový. Celý byt byl dopředu vybavený, takže botník ani věšák z Ikey jsme nemusely horko těžko upevňovat.

Vítejte u nás!

V naší kuchyni bojujeme o každý kousek místa. Občas bývá těžké něco siuvařit, protože se sem více než dva lidé prostě nevlezou. Navíc zde chybí stůl a židle, aby z ní mohlo být to pravé místo pro setkávání, jako tomu je třeba v jiných bytech.

Minikuchyň. Pro sedm lidí málo prostoru.

Můj vlastní koutek - hlavně hodně barviček, fotek, plakátů z akcí, které jsem za studium v Olomouci navštívila. A to nejdůležitější: ovečky, ovečky, ovečky! Zařízení koutku tak, aby byl přesně podle mých představ, mě stálo hodně sil a práce, ale konečně si tam připadám jako doma. Kromě oveček mám ještě jednu úchylku – jsem chronicky pořádkumilovná! Všechno musí být srovnané a všechno má své místo!

Barvičky, fotky a chorobný pořádek.

Studijní materiály srovnané podle používanosti. Ano, přiznávám. Jsem blázen.

Ovčí stádo nad beletrií. Všechny ovečky jsem dostala od kamarádů a mají za úkol hlídat moje nejoblíbenější knížky.

Jen malá část mojí sbírky náušnic. Dalších 198 párů je schováno v krabičkách. Povšimněte si také zvířete, které byste tu nečekali –  zase ovce!

Moje spolubydlící na bytě netráví moc času a nepotrpí si na doplňky a zkrášlovací srandičky, takže to působí, jako by tu ani nebydlela. Je navíc vášnivým petkosběračem, občas se okolo jejího stolu nachází i 10 prázdných PET lahví, které mě několik dní rozčilují, a pak se rozhodnu je všechny uklidit.

Místo, kam chodí moje spolubydlící občas přespat nebo si jen tak odpočinout mezi přednáškami.

Další pokojová spolubydlící ještě nikdy nezůstala na víkend a občas jezdí domů i přes týden, takže věcí v bytě ani moc nemá. Sama říká, že to nejdůležitější (Íjáček a pexeso s Medvídkem Pú) už tam je. A tak mi, když tam zrovna není, dělá společnost právě Íjáček.

Mojí druhou spolubydlící není slavný oslík, jak by se mohlo zdát, ale jen slečna, která má také duši malé holky a miluje Medvídka Pú a jeho kamarády.

Důkaz lásky!

I když se to možná nezdá, všechny studujeme vysokou školu, ale snažíme se bydlet tak, aby nám bylo příjemně, i za cenu toho, že vypadáme jako malé děti. Nejdůležitější součást našeho pokoje spočívá strategicky na krabicích, které zvětšují možnosti našeho úložného prostoru. V pokoji navíc chováme zvířátka, jsou to naši věrní spolubydlící, pískomilové Chip a Gedžidka. Občas je ale musíme odstěhovat na chodbu, jejich hrabkání a ohlodávání domečku uprostřed noci bývá dosti nepříjemné.

Čtěte také: Láhve od whisky, céčka i obrazy – vše pod jednou střechouStudentský brloh mezi hospodamiKolejní bydlení v režii tří prvaček a na další pokoj, tentokráte opět z kolejí, se těšte zase příště.