Vyhledávání

Malotraktorem či pěšky, do Účka se vyplatilo dorazit

S menším zpožděním na pódium U-klubu dorazila kapela Mig 21. Přivolal ji pískot nedočkavých diváků. Parket praskal ve švech a všichni se těšili na výstup skvadry proslulé tím, že její koncerty jsou jedním slovem show. O tu se zasluhuje známý výstředník Jiří Macháček, ale i ostatní členové tohoto pražského seskupení, které samo sebe charakterizuje jako „chlapecké hudební, taneční a striptérské“. S hudbou i tancem je to jasné, striptýz se bohudík (nebo bohužel?) nekonal. Podzimní šňůra, v rámci které proběhla i čtvrteční zastávka v Olomouci, je zatím velmi úspěšná a jinak tomu nebylo ani v U-klubu. Putování po České republice zahrnuje čtrnáct zastávek a Olomouc byla sedmou z nich. Završením celého turné bude série vánočních vystoupení v hlavním působišti kapely v Praze.

Skupina hrála s plným nasazením v pestrobarevných kostýmech a skotačila po pódiu. Atmosféru dolaďovalo i perfektně připravené osvětlení, které zahrnovalo i různé vychytávky na jednotlivých hudebních nástrojích a reprobednách. K velké radosti všech přítomných v průběhu večera zazněly pecky jako „Malotraktorem“ a „Snadné je žít“, které publikum odzpívalo, vzhledem k notorické známosti textů, témeř samo. Novinka v playlistu „Chci ti říct“, která zazněla ve filmu Muži v naději, měla taktéž úpěch – stejně jako již zmiňovaný snímek, ve kterém si zahrál Jiří Macháček jednu z hlavních rolí.

Je neuvěřitelné, jak frontman dokáže navázat interaktivní vztah skupiny s diváky, jak dokládá fanynka Denisa sdělením: „Bylo to super. Parádně to rozjeli. To, co dělali na jevišti, bylo boží. Dala bych si to celé ještě jednou!“ Hlavní tvář kapely Jiří Macháček totiž energií rozhodně nešetřil a vesele tančil, komunikoval s publikem a měl mnoho vtipných průpovídek. Samozřejmostí bylo jeho tradiční instruktáž, aby přítomní reagovali na zvolání „I love you!“ odpovědí „Fuck you!“ Dav poslechl a rád. Jeden z hlavních organizátorů, s pseudonymem Myšák, řekl k zhodnocení akce pouze tajemné: „My jsme natolik profesionální, že se nám líbí koncert, pokud se líbí lidem.“ A to se sakra líbil.

[gallery link="file"]