Vyhledávání

Lenochova cesta k úspěchu

Kniha o tom, jak nelenošit a udělat něco pro to, co chce člověk v budoucnu dokázat. Chcete vydat knihu? Směle do toho! Nesmíte se nechat zastrašit neúspěchem, jelikož právě ten je součástí cesty k úspěchu, což bylo navíc v knize velmi pěkně řečeno.

IMG_20160219_221220

Jde o knihu spadající do žánru osobního rozvoje, a přestože odtud čtu máloco, musím říct, že tohle byl jeden z těch lepších titulů. Celkově se kniha příjemně četla – mně například prvních padesát stran netrvalo snad ani hodinu.

Kniha má navíc skvělý formát, takže když člověk chce, může ji nosit všude s sebou, a když potřebuje, otevře si určitou stránku a může z knihy vytáhnout jakási moudra. Nebo se popostrčit k tomu, co ho baví. Mně například částečně dopomohla k tomu, abych se konečně po delší době vrhla na psaní nějaké povídky. Tedy, nenapsala jsem toho bůhvíkolik, ale pro mě je důležité, že jsem napsala něco jiného než doposud.

Kromě toho mě moc bavily příklady, které autor v knize uváděl. Občas mi sice připadal namyšlený, jako kdyby se nad své čtenáře vyvyšoval tím, že se jedná o jeho devatenáctou knihu, ale možná právě to pomůže k tomu, abyste se vybičovali k něčemu, co už dlouho odkládáte. Nemusí jít jen o něco do školy.

V tomhle ohledu mi tato kniha relativně pomohla, i když jsem člověk, který dostane to správné nadšení do psaní, už když si přečte nějakou knihu se spisovatelskou tématikou, a nemusí to být ani nic motivačního, co je přímo k tomu účelu sepsané.

Lenochova cesta k úspěchu je jednoduchá a srozumitelná četba, která žádnému čtenáři nezabere příliš času. Přesto vás donutí zamyslet se nad vlastním životem. Sám autor ji navíc hodnotí jako svoji nejlepší knihu.

Když pomyslím na to, jakou jsem při četbě knížky, jež mě mile překvapila, měla motivaci začít psát, mám chuť ji vychválit do nebes. Rozhodně se jedná o kvalitně zpracovanou kniha, která si zaslouží vaši pozornost. A pokud nemáte jasný sen, tahle kniha vám ho pomůže objevit! Úspěch je totiž možný i pro lenochy.

Bill O’Hanlon je psychoterapeut v oblasti ericksonovské terapie a terapie zaměřené na řešení. Napsal na třicet knih, jež byly zatím přeloženy do patnácti jazyků, působí i jako lektor a řečník. Často se sám sebe ptá, proč v životě dosáhl úspěchu, když je tak líný – a z toho důvodu se rozhodl napsat tuto knihu.

Za poskytnutí výtisku k recenzi děkuji nakladatelství Portál.

O'Hanlon, Bill. Lenochova cesta k úspěchu. Portál: Praha 2016. 104 s.

Foto: archiv Terezy Mikulové; www.studentpoint.cz