Vyhledávání

Lahůdky i běsy menzy očima strávníků

Práce recenzenta je mnohdy velmi složitá, protože se může stát, že zrovna nemáte rádi ledvinky a v menze vám je naservírují zamíchané do rizota, případně nesnášíte kečup a kuchaři ho z dobré vůle přimíchají do omáčky. Máte tak o špatnou recenzi postaráno – a to i v případě, že jinak by se jídlo dalo jíst. Nechala jsem tedy pro tentokrát vlastní názory stranou a vydala jsem se mezi studenty. Zajímalo mě, jestli je někdy strava v menze překvapila – ať už  kladně nebo záporně. A dočkala jsem se někdy až děsivých podrobností…

„Jednou jsem v menze dostala hodně zvláštní jídlo. Nevím, jak přesně se jmenovalo, ale byl to zeleninový špíz. Lilek, cuketa a paprika napíchnuté na špejli a ogrilované. Celé tohle bezmasé ražniči bylo úplně bez chuti a mělo podivnou našedlou barvu. Od té doby jsem nic podobného v menze neviděla a ani se nedivím,“ svěřila se s odstrašujícím zážitkem devatenáctiletá Martina z pedagogické fakulty. Sekundovala jí kamarádka Dominika. „Já jsem si jednou dala pohanku s brynzou. Bylo to fakt odporné jídlo, které jsem musela zapít několika litry vody,“ popsala studentka oběd, který už si nikdy nedá. „Mají tam ale ty nejlepší hranolky, můžu se po nich utlouct,“ dodala nadšeně.

Chutné jídlo v menze objevil i jednadvacetiletý Ondřej z filozofické fakulty. „Za padesát tři korun jsem si tam kdysi objednal kachnu. Dostal jsem ji s červeným i bílým zelím a s knedlíkem. Maso nebylo ani nedopečené, ani vysušené, prostě tak akorát. Skoro bych řekl, že to byl znamenitý oběd,“ pochválil si menzu. „Já na menzu chodím moc ráda, vybírám si svá oblíbená jídla a většinou jsem spokojená. Nedávno mě příjemně překvapila pizza,“ doplnila výčet poslední dotazovaná, třiadvacetiletá Monika.

A jaká menzovní pochoutka chutná nejvíce vám? Je nějaké jídlo, které si pravidelně dopřáváte nebo které naopak už nikdy nechcete ochutnat? Svěřte se nám do komentářů.