Vyhledávání

Král je mrtev, ať žije král… teda Nevinný bar

Pamatujete si na Královskou vinárnu? Malá, milá, zapadlá v Masných krámech, prostě obyčejná. Tak na tu teď rychle zapomeňte. Místo ní byl totiž nedávno otevřený zcela nový Nevinný bar, moderní podnik, který rozhodně stojí za návštěvu. Možná zní hloupě, že jsem už po několikáté zamířila na Dolní náměstí, ale prosím mějte slitování. Komu by se chtělo plahočit se v dešti někam daleko?

Tak jsem tedy se svými třemi věrnými alkoholiky vstoupila do stylově zařízeného baru, kde jsme asi nějak nechtěně spustili davové šílenství. Jinak si totiž nedovedu vysvětlit, že po našem příchodu se malá místnost naplnila rychlostí blesku.

Nevinný bar_1

Usadit se tady můžete jak ke klasickým stolům, tak i na vyvýšená místečka s barovými židlemi. My jsme raději vzali rozum do hrsti a vědomi si toho, že víno „dává křídla“, rozhodli jsme se držet stabilně při zemi. Jako plus hodnotím, že prapodivné nástěnné malby Královské vinárny vystřídala střídmá jednoduchost, interiér opravdu hodně připomíná sesterskou Filiálku.

Klasický nápojový lístek, který lákal na vše od piva a oříšků až po koktejly, hrdě doplňoval lístek vinný. A že bylo z čeho vybírat. Nakonec jsme objednávali litrový džbánek Merlotu (za dvě stovky) a jednu desítku. Ano, mužská část naší skupinky se rozhodla dodržet chmelový stereotyp a prostě se vykašlat na změnu. „Nabízíme karafu vody za dvacet sedm korun. K tomu vínu, kdybyste chtěli. Však uvidíte, jak to budete zvládat,“ povzbudivě pronesla obsluhující slečna. Asi nevypadáme jako všemi hospodami protřelí blázni. No co, zdání klame. O vínu nemůžu říct křivé slovo. Nejsem žádný znalec, ale zdejší Merlot byl opravdu dobrý. Pivo chutnalo prý jako pivo. Takže asi taky v pořádku.

Nevinný bar_2

Obsluha jen kmitala, hrála příjemná hudba, prostě fajn prostředí. Nevinný bar se stal milou alternativou pro deštivé večery i parná prosluněná odpoledne. K celému místu mám ale jednu výtku, která se týká celých Masných krámů… Ony záchody na chodbě nejsou úplně to pravé ořechové.