Vyhledávání

Konference WorCo seznamuje studenty s budoucími zaměstnavateli

V dnešní době je pomaturitní studium, získání titulu a následné prověřování dovedností formou praxe takřka samozřejmostí. Zaměstnavatelé kladou na zaměstnance vysoké nároky, tudíž není vůbec lehké obstát na trhu práce, obzvlášť když kromě vás se o jedno místo uchází celá řada dalších lidí, stejně nebo více vzdělaných a zkušených. Proto je nutné právě svůj životopis něčím ozvláštnit, zaujmout svými schopnostmi i charakterem. K tomu vám dopomůže studentská konference WorCo neboli Work Conference, která se bude konat 22. 4. 2015 v prostorách Pevnosti poznání v Olomouci a jejím primárním cílem je zvýšit šance studentů a absolventů na pozdější uplatnění.

Nejedná se pouze o prezentaci firem jako potenciálních zaměstnavatelů. „WorCo umožňuje studentům, aby se naučili něco nového, setkali se s manažery místních firem, popovídali si s nimi a popřípadě se domluvili na nějaké další spolupráci. Zároveň firmám, které mají zájem, zprostředkovává kontakt s mladými šikovnými lidmi. Ani jedna strana většinou neví, jak se spolu mají spojit, proto právě vznikla naše konference, kde si mohou neformálně popovídat. Studenti ocení především zajímavé informace o konkrétních podnicích, například jaké mají podmínky pro přijímací řízení, na co se připravit, co zdůraznit u pohovoru nebo čeho se naopak vyvarovat,“ přibližuje účel konference organizátorka Karolína Slabá.

V rámci celodenní konference vystoupí novinář Lidových novin a absolvent UP Ondřej Koutník s přednáškou na téma Jak jsem se stal investigativním novinářem, Tomáš Buchwaldek pak rozvine téma Jak se postavit na vlastní nohy a začít podnikat a Petr Procházka z GROWJOB se bude věnovat svému From zero to hero aneb skoncuj s prokrastinací hned teď. Představovat se bude i nově vzniklé Studentské profesně poradenské centrum.

WC (1)

Kromě těchto zajímavých přednášek mohou zájemci navštívit také takzvané Stolečky, kde se studenti mohou setkat se zástupci jednotlivých firem, jako jsou například Česká spořitelna, GMC, Model Obaly, Precheza a další. V rámci WorCa bude připraveno
i několik workshopů. Česká spořitelna bude mít workshop věnovaný tématu finanční svobody, AIESEC naučí zájemce něco o public speaking, tedy jak správně vystupovat na veřejnosti, a společnost ModelObaly ukáže studentům, jak si vytvořit životopis, motivační dopis a jak se úspěšně připravit na výběrové řízení.

Na návštěvníky také čeká fotokoutek Aquaparku Olomouc s připravenou soutěží o snížené vstupné a nebude chybět ani AIESEC koutek, ve kterém budou čekat stážisté připravení podělit se o své zážitky z cest. Návštěvníci budou mít možnost zahrát si  i různé tematické hry. „Po profesním programu je k poslechu kapely nachystáno 200 piv značky Šerák zdarma. Bude přichystán také oběd, koblížky, čokoládky, káva a dobroty od Bistré krávy,“ láká Slabá.

Konference začíná v 8 hodin ráno registrací účastníků a končí v 17 hodin. Cena vstupného činí při platbě do 17. 4. pouze 100 Kč, později pak 150 Kč, v ceně je zahrnuto i pohoštění.

Kdo se utěšuje tím, že ho ještě nějaký rok studia čeká a na vše má dost času, není to zcela nezbytně pravda. Získávání cenných znalostí, zkušeností a kontaktů je celoživotní záležitost. Čím dřív s tím student začne, tím snáze se mu bude čelit všem výzvám, které na něj ve světě, a nejen tom pracovním, čekají. Doporučuji využít šance navštívit Work Conference, jenž představuje ideální příležitost k navázání kontaktů mezi studenty a potenciálními budoucími zaměstnavateli.

Foto: www.bollenoord.nlwww.olomouc.aiesec.cz