Vyhledávání

KOMENTÁŘ: ANO je sice bohatá nevěsta, ale vážně ošklivá

ANO s přehledem vyhrála u téměř třiceti procent voličů, její movitý tatínek Andrej Babiš jí ale i tak nemůže sehnat manžela. Ačkoli sedí na sedmdesáti osmi mandátech, za které by se nějaký ten zákon určitě dal pořídit, o tak šerednou dcerku nikdo nemá zájem. Bradavice v podobě dluhopisů a Čapího hnízda prostě dokáže překousnout málokdo. Čistě teoreticky se nabízí celkem osm manželů a osmnáct manželství, ať už monogamních, nebo polygamních. Kdo tedy nakonec poklekne a nabídne jí prstýnek?

Sňatek s ANO už předem vyloučili STAN a TOP 09. Ti ale stejně se svými šesti a sedmi mandáty nejsou pro ANO ti praví. To bouřlivý mořský vlk Piráti by měl co své družce nabídnout, bronzovou medaili ve volbách a krásných 22 mandátů. Nicméně do rodiny, ve které jsou tatínek a strýček zapleteni do přinejmenším neetických machinací ohledně Čapího hnízda, se tomuhle nováčkovi nechce. Jakub Michálek, blízký rodinný příslušník Pirátů, se dokonce nechal slyšet, že by si ANO vzal jedině v případě, že by výše zmiňovaní byli ve vězení. No uznejte, že na tomhle se rodina stavět nedá.

Koho by si tatínek pro dcerku představoval

Otec Babiš už se nechal slyšet, že by se mu pro jeho dcerku zamlouval zkušený ODS, muž ve středních letech, který po několika svatebních obdobích nabyl značné jmění, 25 mandátů. ODS se sice cuká, ale není jasné, jestli si nechá tak bohatou nevěstu utéct. Tenhle modro-modrý sňatek se tedy zatím jeví jako nejreálnější.

Marný by pro Babiše nebyl ani polygamní vztah s bývalými partnery – ČSSD a KDU-ČSL. Oba ale bohužel během námluv výrazně zchudli, dohromady mohou nabídnout jen 25 mandátů. ANO se s nimi ale měla docela dobře, dokud – jako v každém vztahu – nepřišla krize po třech letech. Slovo dalo slovo a tatínek ANO odešel z rodiny, ale jen proto, aby mohl najít dcerušce nového manžela. Téměř jisté ale je, že KDU-ČSL by se ke své družce určitě přidal, ať by šla s kýmkoli. Je totiž všeobecně známo, že se žení pokaždé, když se někdo namane.

Někteří ale na krásu nedají

Všeho všudy jediní manželé, kterým nejde o bohatství a vzhled, ale čistě o dobré srdce, jsou SPD a KSČM. Horkokrevný nováček s exotickými kořeny SPD sice nabízí ANO celkem slušný majetek (22 mandátů), se kterým by si snad už nějaký zákon mohli pořídit, ale nemají téměř žádné společné zájmy a v důležitých otázkách na sněmovní život se bohužel také neshodují. Pokud si ale nevybere žádného z nich, zřejmě zůstane na ocet a to by jí určitě její tatínek nepřál. Vztah je přece vždycky plný kompromisů, hlavně že z dcerky nebude stará panna. Co by tomu koneckonců lidé řekli?

Tyhle námluvy tedy mají jen dva možné scénáře. Může se stát, že se nikdo z kandidátů nepochlapí a český národ bude vybírat novou nevěstu. To by si ale ANO mohla sednout na ještě plnější truhlici mandátů a zůstat single. Druhou možností je, že některý z nápadníků přehlédne „těch pár drobných nedokonalostí“ a ANO si přece jenom vezme. Bohužel nápadníci, kteří by ji snad dokázali alespoň trochu usměrňovat, se sňatku s ní brání nejvíce. A ti, co by ji chtěli, jsou tak ohyzdní, že je ani ANO nechce. Každopádně můžeme být klidní, ať to dopadne jakkoli, tohle manželství stejně nemůže vydržet déle jak čtyři roky.

 

Fotografie: novinky.cz, idnes.cz