Vyhledávání

Kolej J. L. Fishera: bydlení, kde je dovolen dokonce i vařič

Po návštěvě několika studentských privátů se vracíme ke kolejnímu bydlení. Tentokrát nás přivítaly tři studentky na koleji J. L. Fishera.

Dva čtyřpatrové bloky mají ve svých prostorech kromě proslulé hospody Dogy i nově zřízenou školku. Obyvatelé kolejí to zrovna nevítají, protože ukřičené děti nejsou po ránu nejpříjemnějším budíčkem. Další zajímavostí je lékařské zázemí, studenti univerzity mohou využít služeb  obvodní lékařky, gynekologie a zubní ambulance.

Vstupní chodba s recepcí napravo, kde se nově vyskytuje krom „kolejbab“ i „kolejděda“.

Cestou nás zaujal pingpongový stůl, který je studentům k dispozici jako jedna z možností krácení dlouhé chvíle. Za okny můžete vidět prosvítající lákadla do Dogy, která je určitě ještě oblíbenějším místem, kde lze trávit čas.

Chodba působí tak trochu ponuře, především výzdoba v podobě pytlů s odpadky čekajícími na vynešení, není zrovna nejlepším lákadlem, ale lenost některých studentů nezná své meze.

Každé dveře z chodby vedou do buňky se dvěma pokoji a za jedny z nich nyní nahlédneme. Holky nás předem varovaly ohledně nepořádku v pokoji. Ten jsme ale nikde neregistrovali, ale každý to asi vnímá jinak.

Pokoj holek je poměrně malý, ale útulný.„Fisherky“ mají své kouzlo, přestože k nejnovějším kolejím určitě nepatří.

Nikča studuje dvouoborově žurnalistiku s filozofií. Jako správný filozof vyhradila přímo výstavní místo Aristotelovi.

O svém bydlení Nikča říká: „Kolej je pro mě určitě nejlepším řešením. Bojím se, že by přestěhování na privát znamenalo odloučení od kolejního života, takže o tom zatím nepřemýšlím. Zároveň je super, že když se člověk vrací v nočních hodinách z města společensky unaven, tak do Envelopy nějakým způsobem pokaždé trefí.“

Kristýna se nám ihned chlubila s kuřátky nad svým stolem. Studuje politologii ve třetím ročníku, ale na kuřátka prý není nikdy pozdě.

Povšimněte si zlepšováku v podobě nízkorozpočtového odpadkového koše. Adéla, která studuje v prvním ročníku bioorganickou chemii, je na něj jistě náležitě pyšná.

Adéla z kolejního života tak unešená není: „Líbí se mi tu, ale několik věcí mi trochu vadí. Například máme opakovaně problémy s odtokem umyvadla nebo se špatně dovírajícími dveřmi. Časem mě privát určitě láká, chtěla bych být svou vlastní paní. Navíc mnohdy vyjde levněji než koleje.“

Koupelna je poměrně stísněná, ale pro holky to není žádný problém, jak vysvětluje Nikča: „Je sice malá, ale zvykly jsme si rychle i na to, že je spojená se záchodem. Na buňce je nás šest a fronty se tu rozhodně netvoří.“

Pozvání jsme přijali i do kuchyňky. „Kuchyňka je nevybavená, chybí nám především trouba, která je pouze v sudých patrech. Jelikož si vaříme, tak bychom zlepšení vybavení rozhodně uvítaly,“ stěžuje si oprávněně Nikča.

Vybavení kuchyně je opravdu skromné.

Dobře si povšimněte překvapujícího detailu - kdo by čekal, že v kuchyni budou povoleny vařiče!

Čtěte také: Jak bydlí slečny s duší malých holek, Láhve od whisky, céčka i obrazy – vše pod jednou střechouStudentský brloh mezi hospodamiKolejní bydlení v režii tří prvaček.