Vyhledávání

Knižní jaro přináší tajný počin Rowlingové i norský krvák

Přišlo jaro, dny se prodlužují a sluníčko svítí. A co je lepší relax mezi přednáškami než se natáhnout v parku na lavičku s dobrou knihou v ruce? Jenže do čeho se tak začíst abyste drželi krok s nejnovějšími knižními novinkami? Tady jsou, dámy a pánové!

 

Volání kukačky – Robert Galbraith

 kukačka kosmas.cz

Cormoran Strike je válečný veterán z Afghánistánu, který se živí jako soukromý detektiv. A právě Cormorana si najme bratr slavné modelky Luly Landryové – ta zemřela po pádu ze svého balkónu v londýnské čtvrti Mayfair. Policie pád označila za náhodu, ale její bratr nesouhlasí. Během řešení případu Strike zjišťuje, že vše souvisí se vším a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí.

Kriminální román z pera J. K. Rowling, který slavná autorka sepsala pod pseudonymem Robert Galbraith, zaujme především napínavou atmosférou a poutavým líčením atmosféry různorodých londýnských zákoutí.

 

 

 

(zdroj obrázku: www.kosmas.cz)

 

Vraní dívka – Eric Axl Sund

 vrani divnka bux.cz

Kontroverzní kniha, jež vyšla v pětatřiceti zemích světa je označována slovy "patologická" a "šokující". První díl chystané trilogie vypráví o trápení a z něj klíčícím zlu. O tom co všechno lidská psychika vydrží a jak to ovlivní její další život. Temný severský krimithriller je podle všeho jen pro silné povahy. A žaludky.

"Psychoterapeutka Sofia Zetterlundová léčí dva klienty s příznaky mnohočetné poruchy osobnosti, dětského vojáka ze Sierry Leone a ženu s hlubokými traumaty z minulosti. Nikdo jim nenaslouchá. Kromě Sofie… Komisařka Jeanette Kihlbergová vyšetřuje případ mrtvého chlapce, jehož tělo nese známky mučení. Nikdo ho nepostrádá. Kromě Jeanette… Temný severský psychothriller jen pro silné povahy. " (oficiální text vydavatele)

 

 

 

 

 

(zdroj obrázku: www.bux.cz)

 

Červenka – Jo Nesbo

 červenka jonesbo.cz

Další krimi z pera krále severského thrilleru. Příběh začíná v roce 1944 v zákopech u Leningradu, kde vojáci pocházející z různých společenských vrstev bojují z různých důvodů za společnou myšlenku – svobodné Norsko. Voják Daniel Guedson je přitom zastřelen a pohřben v masovém hrobu. Později se ale v lazaretu objeví voják, který se představuje stejným jménem. Zamiluje se do krásné Helen a společně naplánují útek z bojiště.

Rok 1999. Oslem se protlouká stařec, kterému lékař sdělil rozsudek smrti. Současně Harry Hole postřelí během návštěvy Billa Clintona jednoho z amerických agentů. Ke svému překvapení je povýšen na vrchního komisaře a přeložen k norské tajné službě. Nudu věčného papírování a řešení bezvýznamných případů naruší až prošetření činnosti gangu, který nelegálně provozoval obchod se zbraněmi s napojením na neonacistické prostředí. Kolotoč událostí se roztáčí.

 

 

 

(zdroj obrázku: www.jonesbo.cz)

 

Muž z ostrova Lewis - Peter May

 lewis palmknihy.cz

Na ostrově Lewis je v rašeliništi nalezeno mrtvé tělo zohavené několika bodnými a řeznými ranami. Původní domněnku policie, že šlo o dávnou rituální vraždu vyvrací vytetovaný Elvis Presley na mladíkově paži.

Bývalý policejní detektiv Fin Macleod mezitím začíná nový život. Rozešel se s manželkou, ukončil svou policejní kariéru a vrací se na svůj rodný ostrov, aby tam znovu obnovil staré vztahy. Jeho návrat však poněkud zkomplikují výsledky DNA těla z bažiny, které prokážou příbuzenský vztah mrtvého mladíka a otce Finovy dětské lásky Marsaili Macdonaldové. Tormod Macdonald je navíc už starý muž trpící demencí, který celý život tvrdil, že je jedináček. A očividně k tomu měl dobré důvody.

 

 

 

 

(zdroj obrázku: www.palmknihy.cz)

My jsme si v redakci "tu svou" našli. Jak jste na tom vy?