Vyhledávání

Knížky novinky, které stojí za to

Zkouškové je ještě daleko, skripta a spousta materiálů k naučení taky pár dní počkají, tak co se takhle pustit do čtení něčeho zábavnějšího? Třeba do nového románu od amerického spisovatele Dana Browna, knižního zpracování filmu Nedotknutelní, nebo deníkových zápisů Michala Viewegha.

Když se řekne Dan Brown, spoustě z vás se asi vybaví jenom jeho kontroverzní dílo, bestseller Šifra mistra Leonarda nebo v jiném překladu DaVinciho kód. Brown však stále zůstává plodným spisovatelem. 18. září u nakladatelství Argo vyšla v českém překladu jeho další kniha Inferno. Na scénu opět nastupuje Brownův superhrdina symbolog a harvardský profesor Robert Langdon, záhady, tajemství, šifry, spiknutí, konspirace… Tentokrát se děj knihy točí kolem slavné Božské komedie Danteho Alighieriho, konkrétně kolem Pekla. To co Brownova díla dělá tak přitažlivými, jsou kontroverzní témata, která je občas potřeba brát s rezervou. Ačkoliv mu kritici a znalci oboru vytýkají nepřesnosti a historické chyby, běžní čtenáři si ničeho nevšimnou. Navíc Inferno není historická kniha, ale mysteriózní thriller.

InfernoZdroj obrázku: http://www.argo.cz/

Pokud nefandíte akčním knihám a raději sáhnete po něčem vážnějším, třeba ze života, zkuste knihu Druhý dech, která vyšla u nakladatelství Jota 25. září. Autorem je Philippe Pozzo di Borgo. Knihu ale nenapsal, nýbrž nadiktoval. Philippe měl v životě všechno, byl úspěšný a bohatý. Všechno se změnilo, když po pádu při paraglidindu zůstal ochrnutý. Připomíná vám to něco? Ano, jde o příběh, který se stal předlohou úspěšného filmu Nedotknutelní z roku 2011. Tentokrát v knižní podobě si můžete připomenout všechny dobré i špatné chvíle, které Philippe prožívá s poněkud zvláštním ošetřovatelem Abdelem. Jestli kniha bude tak dobrá jako film, mají se čtenáři na co těšit.

DruhydechZdroj obrázku: http://www.jota.cz/

Na české scéně spatřila světlo světa u nakladatelství Druhé město 10. října dlouho očekávaná kniha Michala Viewegha Můj život po životě, jejíž vydání je vlastně velkým překvapením. V prosinci loňského roku Vieweghovi praskla aorta a vypadalo to, že už nikdy nic nenapíše. Navzdory všem předpokladům mu vychází další kniha. A ta má být o tom, co se vlastně stalo, o tom, co prožívá člověk, který málem zemřel a který se potýká se zdravotním omezením. Formou deníkových zápisů se Viewegh snaží vypořádat s nastalou situací. Jak se to jednomu z nejúspěšnějších českých spisovatelů daří, nechám na posouzení každého z vás.

mujzivotpozivoteZdroj obrázku: http://www.kosmas.cz/