Vyhledávání

Kniha pod stromečkem II. část

 Nevybrali jste si z tipů na knižní dárek v předchozím článku? Nevadí, máme tu pokračování a vy se můžete nechat inspirovat, co koupit vašim blízkým pod stromeček. Za pozornost stojí i dvě knihy, o kterých jsme psali nedávno: Lunapark od Stephena Kinga a Levhart od Jo Nesba.

 

 Murakami_Spanek

 Spánek

Úspěšný japonský spisovatel Haruki Murakami přichází na český trh se svojí další knihou, tentokrát se jedná o povídku Spánek. Noční život hlavní hrdinky, obyčejné ženy v domácnosti, připomíná vlivem různých nečekaných událostí výlet do mimosmyslového prostoru, kde prozkoumává nejen sama sebe, svou rodinu, ale i význam smrti a života. Dílo milovníky thrilleru určitě potěší a začíná opravdu zajímavě: „Je to už sedmnáct dní, co nemůžu spát.“

 

 Spjut_Stallo

 

Stallo

Žánrově těžko zařaditelný román má asi nejblíže k thrilleru s prvky fantasy. Stallo je kniha o trollech a démonech v nás, o vztazích s našimi dětmi, přírodou a zvířaty. V roce 1977 fotograf vyfotí z letadla medvěda, kterému na zádech sedí podivné stvoření, vypadá to jako opice, ale ta to není, Zároveň to není ani člověk, ani žádné zvíře. O rok později z chaty ve Švédsku zmizí malý chlapec a jeho matka tvrdí, že ho unesl obr. Dítě se nikdy nenašlo. V roce 2004 Susso hledá bytosti, jejichž existence nebyla dosud prokázána. Jednou jí zatelefonuje stará žena, že ji a jejího vnuka sleduje podivné stvoření. Susso vyráží za ženou a začíná výprava do neznáma. Příběh pochází z pera švédského spisovatele Stefana Spjuta.

 

 Francis_Tvrdy_uder

 

Tvrdý úder

Pro fanoušky detektivních příběhů je tu kniha Tvrdý úder od Dicka Francise. Tento anglický spisovatel se věnuje psaní z koňského prostředí a jeho hrdinové mají s koňmi vždy, ať už přímo či nepřímo, něco společného. Tentokrát se hlavní hrdina, který rozumí starožitnostem a dokáže zachránit podnikatele před bankrotem, musí ujmout rodinného podniku, o který nikdy nestál, a vrátit mu jeho bývalou prosperitu. Tentokrát však nepůjde jen o majetek, ale i o život.

 

 Mankell_Psi_z_Rigy

 

Psi z Rigy

Píše se rok 1991, Sovětský svaz padl a Lotyšsko je nyní suverénní stát, ale za oficiální autonomií stojí síly propojené s ruskou mafií. To je prostředí, ve kterém se odehrává detektivka  Henninga Mankella. U švédského pobřeží byly nalezeny dvě mrtvoly přimrzlé k sobě v obětí. Muži byli východoevropští zločinci a zřejmě oběti mafie. Tým inspektora Kurta Wallandera začíná s vyšetřováním a případ nabírá děsivý obrat, když se Wallander dostane do Lotyšska, cizího světa, kde musí nalézt pravdu.

 

 Martin_Mudroslovi

 

Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů

Čekání na další sérii seriálu nebo novou knihu můžete fanouškům Hry o trůny zkrátit knihou Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů. To, co znetvořenému trpaslíkovi odepřela příroda na vzhledu, vynahradila mu inteligencí a to z něj dělá jednu z nejoblíbenějších postav celé série. Jeho moudra, sbírku neotřelých myšlenek a názorů teď mohou mít fanoušci pěkně pohromadě v jedné knize.

 

 Pratchett_Dlouha_zeme

 

Dlouhá země

Autor fantasy a legendární Zeměplochy Terry Pratchett spojil síly se sci-fi spisovatelem Stephenem Baxterem a vznikla Dlouhá země. Hlavní myšlenkou díla je nápad, podle kterého získá lidstvo přístup do nekonečného pozemského prostoru. Ale to bude mít pro celou společnost dalekosáhlé důsledky.

 

 Eliot_Michael_Douglas

 

Michael Douglas

Amerického herce a producenta Michaela Douglase, kterého můžete znát třeba z filmu Základní instinkt, není třeba představovat. Jeho životopis zpracoval Marc Eliot a přináší vyprávění o osobním i profesním životě tohoto slavného herce, jeho kariéru i kariéru jeho otce Kirka.

 

Zdroje obrázků: www.kosmas.cz